Vyrus ir moteris vienodai gali paveikti insulino, steroidų, augimo hormonų ir adrenalino pusiausvyros sutrikimai. Moterys taip pat gali patirti disbalansą estrogeno ir progesterono lygiuose, tuo tarpu vyrai labiau linkę patirti testosterono lygio disbalansą. Hormonai yra svarbūs reguliuojant daugumą pagrindinių kūno procesų, todėl hormonų pusiausvyros sutrikimas gali paveikti įvairiausias kūno funkcijas.
Hormonai padeda reguliuoti:
Pagrindiniai moterų hormoninio disbalanso simptomai yra šie:
Bendra vyrų ir moterų hormonų disbalanso simptomatika:
Dėl ko atsiranda hormonų sutrikimai
Kiekvienas žmogus daugiau ar mažiau patiria natūralų hormoninio disbalanso ar svyravimo periodus tam tikrais gyvenimo momentais. Tačiau hormonų disbalansas taip pat gali atsirasti, kai endokrininės liaukos veikia netinkamai. Endokrininės liaukos yra specializuotos ląstelės, gaminančios, kaupiančios ir išskiriančios hormonus į kraują. Visame kūne yra keletas endokrininių liaukų, kontroliuojančių skirtingus organus, įskaitant: antinksčius, lytines liaukas (sėklides ir kiaušides), kankorėžinę liauką, hipofizę, pagumburio liauką, skydliaukės ir prieskydinių liaukas, kasos saleles. Jeigu ilgesnį laiką nepraeina nemalonūs simptomai, būtinai kreipkitės į gydytoją.
Natūralūs būdai kaip sušvelninti simptomus:
Vienas britų žurnalas yra paskelbęs atlikto eksperimento duomenis, kurio metu nustatyta, kad moteris, gyvenusi 50 metų santuokoje su knarkiančiu vyru, praranda 4-erius metus miego.
Kitas faktas
Komentarai