Naudinga žinoti: sezoninių ligų kalendorius

Naudinga žinoti: sezoninių ligų kalendorius
@ Shutterstock

Visiems žinoma, kad ruduo ir žiema – patogiausias laikas pasigauti slogą ar užsikrėsti gripu, bet iš tikrųjų viskas yra daug sudėtingiau, nei manome.
 
Mokslininkai teigia, jog kiekvienas metų mėnuo tam tikru būdu veikia mūsų savijautą ir sveikatą. Ir jei tai žinome, taip pat žinome ir kada skirti savo organizmui daugiau dėmesio.
 
Spalis: skrandžio problemos, artritas ir… spuogai
 
Šiuo metų laiku visada padidėja opaligės paūmėjimo grėsmė (ramiausias metuose mėnuo turintiesiems opą yra rugpjūtis). Specialistai spėja, jog viskas susiję su melatoninu – vadinamuoju miego hormonu, kurį aktyvina dienos šviesa. Rudenį dienos tampa trumpesnės, ir tai atsiliepia mūsų organizmui.
 
Reumatoidinis artritas dažniausiai pasireiškia arba paūmėja nuo spalio iki kovo. Žiemą jo simptomai gali dar sustiprėti.
 
Kalbant apie spuogus, su jais viskas aišku: vasarą, kai saulėta, vitaminas D rūpinasi mūsų odos sveikata, na o rudenį viskas vėl grįžta į senąsias vėžes.
 
Lapkritis: plaučių ligos, psoriazė
 
Gydytojai pastebėjo, jog rudens pabaigoje ir žiemą padažnėja plaučių ligos.
 
Lapkritis, švedų mokslininkų nuomone, taip pat kelia grėsmę jaunoms mamoms, nes gali po gimdymo sukelti sunkią depresiją. O mokslininkai iš Indijos teigia, kad žiemą 42 procentais padažnėja psoriazės paūmėjimo atvejų – veikiausiai dėl to, kad aplinkoje sumažėja ultravioletinių spindulių.
 
Gruodis: bronchitai ir priešlaikiniai gimdymai
 
Kartais atrodo, kad gruodį visi aplinkui tarsi susitarę pradeda kosėti. Medikai to irgi neneigia: paskutinį metų mėnesį bronchų ir plaučių infekcijos tampa populiariausia liga. Šį mėnesį atsargesnėms derėtų būti ir besilaukiančioms moterims – ypač paskutiniais nėštumo mėnesiais, mat pagal statistiką gruodį pasitaiko daugiausia būsimoms mamoms itin pavojingos preeklampsijos (staigaus kraujospūdžio padidėjimo) atvejų. Tai gali sukelti priešlaikinį gimdymą.

2 psl. »

Komentarai

Ar žinote, kad...

JAV specialistai teigia, kad gripas gali kelti daug didesnį pavojų negu raupai ar juodligė – jie nustatė, kad esama ryšio tarp gripo ir mirtinų infarkto atvejų, ir tvirtina, jog su gripu susijusių mirčių esama keturis kartus daugiau, negu iki šiol teigta.

Kitas faktas