Daugelis vis dar įsivaizduoja, kad sergantiems širdies ligomis be tablečių ir piliulių padėti neįmanoma. Vis dėlto toks požiūris teisingas tik tada, jeigu kalbame apie sunkias ligos formas. Na, o jeigu ji tik prasideda, pasikliauti tikrai galima ir pačiais paprasčiausiais augalais.
Nemaža dalis gydytojų vyresniems nei 50 metų pacientams rekomenduoja kasdien vartoti žoleles ir vaisius (kitaip tariant – natūralius produktus) kaip tonizuojamąsias priemones, stiprinančias širdies ir kraujagyslių sistemą. Reguliarus jų vartojimas užkerta kelią aterosklerozei, hipertonijai, insultui, infarktui, taip pat pagerina širdies būklę stenokardijos ir hipertonijos atveju.
Česnakai
Česnakai apsunkina maiste esančio cholesterolio įsisavinimą, mažina kraujospūdį ir gydo aterosklerozę, skystina kraują (ir taip užkerta kelią trombų susidarymui). Juose yra antioksidantų, saugančių širdį ir kraujagysles nuo laisvųjų radikalų poveikio.
Širdies ir kraujagyslių ligų profilaktikai, taip pat siekiant sumažinti blogojo cholesterolio lygį, kasdien reikėtų suvalgyti bent po 1 česnako skiltelę (jeigu sergate ateroskleroze arba hipertonija, pageidautina, kad suvalgytumėte 3).
Tuo atveju, jeigu organizmas gryno česnako netoleruoja, pamėginkite vartoti česnako tabletes arba kapsules (profilaktiškai – 10 mg per dieną, gydymui – 30 mg), dėkite jo į gaminamus patiekalus.
Svarbu žinoti: kadangi česnakai skystina kraują, juos reikėtų atsargiai vartoti tiems, kurie geria aspiriną arba vitaminą E.
Gudobelės
Lapuose, žieduose ir vaisiuose yra flavonoidų, valančių kraujagysles, mažinančių kraujospūdį, gerinančių kraujo cirkuliaciją ir širdies aprūpinimą deguonimi bei būtinais mikroelementais.
Profilaktiškai patartina gerti gudobelių arbatą: 2 arbatinius šaukštelius džiovintų žiedų ir lapų užpilkite stikline verdančio vandens, palikite 15 minučių, kad pritrauktų, nukoškite. Vartokite po 2–3 stiklines per dieną. Gydymui vartojama po 0,5 arbatinio šaukštelio gudobelių tinktūros 3 kartus per dieną.
Komentarai