Jeigu poilsis neduoda pageidaujamo palengvėjimo, ir dieną vis tiek jaučiate nuovargį ir mieguistumą, verta susimąstyti: kodėl?
Jūsų darbo vieta netvarkinga
Prinstono universitete atliktas tyrimas parodė, kad netvarkinga darbo vieta sekina psichologiškai, apsunkina gebėjimą susitelkti, smegenims pasidaro sunkiau apdoroti informaciją, todėl baigiantis darbo dienai įsitikinkite, kad jūsų darbo ir asmeniniai daiktai yra tvarkingai sudėti ir nustumti į šalį. Tada naują darbo dieną galėsite pradėti pozityviau. Jeigu jūsų darbo vieta reikalauja „generalinio tvarkymo“, pasistenkite viską tvarkyti po truputį: pradėkite nuo to, ką pamatote pirmiausia, tada sutvarkykite stalą ir vieną lentyną po kitos.
Maitinatės greitu maistu
Maistas, kuriame gausu cukraus ir paprastų angliavandenių, pasižymi dideliu glikemijos indeksu (GI). Pastarasis nurodo, kaip greitai angliavandeniai padidina cukraus lygį kraujyje. Nuolatiniai cukraus kraujyje šokinėjimai gali būti jūsų nuovargio priežastimi. Išlaikyti stabilų cukraus kiekį kraujyje galima kiekvieną dieną valgant liesus baltymus su kietųjų grūdų produktais. Puikus pasirinkimas: vištiena (kepta orkaitėje, o ne keptuvėje) ir rudieji ryžiai, lašišos ir saldžiosios bulvės arba salotos su vištiena ir vaisiais.
Prieš eidami miegoti pasitikrinate elektroninį paštą
Ryški planšetės, išmaniojo telefono arba kompiuterio ekrano šviesa gali sutrikdyti natūralų organizmo paros ritmą, nes ji slopina melatoniną (hormoną, kuris padeda reguliuoti miegojimo ir būdravimo ciklą). Kiekvieno žmogaus jautrumas skaitmeninių prietaisų švytėjimui gali skirtis, tačiau vis tiek patartina vengti išmaniųjų technologijų bent vieną ar dvi valandas prieš miegą. Negalite? Tada laikykite prietaisą mažiausiai 35 cm nuo veido, kad sumažėtų rizika sutrikdyti miegą.
Vienas britų žurnalas yra paskelbęs atlikto eksperimento duomenis, kurio metu nustatyta, kad moteris, gyvenusi 50 metų santuokoje su knarkiančiu vyru, praranda 4-erius metus miego.
Kitas faktas
Komentarai