Karščio bangos kamuoja net ir darbe? Ekspertai išsiaiškino, kaip menopauzė veikia moters darbo kokybę

Karščio bangos kamuoja net ir darbe? Ekspertai išsiaiškino, kaip menopauzė veikia moters darbo kokybę

Nors nevengiama kalbėti apie menopauzę ir jos simptomus, tačiau neretai pamirštama, kad menopauzę patirianti moteris kenčia nuo simptomų ne tik namuose, bet ir darbo vietoje. Karščio bangos, padažnėjęs širdies ritmas, raustantis veidas, nuotaikų svyravimai – visa tai ne tik apsunkina kasdienybę, tačiau sutrikdo ir darbo ritmą bei kokybę.

 

Daktarė Stephanie Faubion, Šiaurės Amerikos menopauzės draugijos medicinos gydytoja teigia „Menopauzės metu moterys gali patirti trikdančių menopauzės simptomų, dėl kurių gali kilti sunkumų darbe. Moteris gali varginti karščio bangos, dėmesio koncentracijos sutrikimai, smegenų migla, nuovargis, dirglumas ar nerimas, ir tai tik keletas iš simptomų. Dėl menopauzės sukeltų simptomų, moteris gali imti praleidinėti darbą arba atvykusi dirbti ne taip produktyviai kaip anksčiau. Ekonominė žala akivaizdi – nukenčia tiek darbdavys, tiek pati darbuotoja.“

 

2019 metais vykusio tyrimo duomenimis, net 59 proc. 45-55 metų amžiaus darbuotojų moterų teigė, kad dėl menopauzės simptomų joms sunkiau susikaupti, didėja streso lygis ir darbe jos turi mažiau kantrybės. Trečdalis apklaustų moterų nurodė, kad dėl menopauzės sukeltų simptomų teko prašyti gydytojo nedarbingumo, tačiau tik 25 proc. jų jautėsi patogiai pasakydamos savo vadovams nedarbingumo priežastis. Papildomi tyrimai parodė, kad tik 20 proc. menopauzę patiriančių moterų ir translyčių vyrų, darbdaviams ar bendradarbiams atskleidžia savo negalavimo priežastis.

 

Kaip menopauzės metu moterims gali padėti darbdaviai?

 

Kadangi apie menopauzės simptomus žino toli gražu ne kiekvienas, darbdaviui, visų pirma, derėtų gerai pasidomėti kas yra menopauzė, kokio amžiaus moterims ji pasireiškia ir kokie jos simptomai.

 

Tyrimų duomenimis, menopauzės simptomai moterims dažniausiai pasireiškia maždaug 40-58 gyvenimo metais. Simptomai, kurie gali pasireikšti:

 

- Galvos skausmas

- Dažnesnis pulsas

- Makšties sausumas

- Dirglumas

- Skausmingi lytiniai santykiai

- Kintantis arterinis kraujospūdis

- Akių sausumas

- Nereguliarūs kraujavimai iš gimdos

- Prakaitavimas

- Karščio bangos

 

Jeigu įtariate, kad jūsų kolektyve yra moteris galimai patirianti menopauzę, pasikalbėkite su ja, atkreipkite dėmesį į jos savijautą, suteikite galimybę esant reikalui dirbti iš namų ar pasiimti laisvadienį. Supratinga ir draugiška darbo aplinka, kaip niekas kitas suteikia kantrybės ir stiprybės vykstant sudėtingiems pokyčiams kūne.

Komentarai