Kaip išvengti persivalgymo?

Kaip išvengti persivalgymo?

Būna atvejų, kad net mažai valgantis žmogus vis pilnėja. Jeigu ir jūs gyvenate beveik pusbadžiu, tačiau vis tiek greitai priaugate svorio, vadinasi, prieš pradedant laikytis dietų reikėtų pasikonsultuoti su gydytoju ir išsiaiškinti sulėtėjusios medžiagų apykaitos priežastį. Tačiau jeigu tiksliai žinote, kad tiesiog per daug valgote, vadinasi, šie patarimai – kaip tik jums. Ką daryti, kad suvalgytumėte mažiau?

 

  • Paslėpkite visą kenksmingą maistą, vietoje jo matomose vietose palikite morkų, obuolių ir kitų naudingų produktų. Esmė ta, kad labai dažnai mes valgome tai, kas pakliūna po ranka, nes paprasčiausiai taupome laiką.
  • Neatsikratykite „įkalčių“. Neišmeskite vištienos kauliukų ar saldainių popierėlių. Kornelio universiteto profesorius Brianas Wansinkas eksperimentų metu pastebėjo, kad žmonės suvalgo daugiau, jeigu nemato, kiek būtent maisto suvartoja. Kauliukai ir popierėliai jums primins, kad nereikia persivalgyti.
  • Prieš pradėdami valgyti, gerai apžiūrėkite ir įvertinkite maistą, t. y. maisto kiekį, porcijos dydį. Tai padės suvalgyti mažiau.
  • Įsigykite bloknotą ir pradėkite jame žymėti viską, ką suvalgėte. Tai padės kontroliuoti suvartojamo maisto kiekius.
  • Tame pačiame bloknote galima žymėtis ir skaičiuoti kalorijas. Atminkite, kad jeigu norite greičiau sulieknėti, per dieną patartina suvartoti ne daugiau kaip 1000 kalorijų. Prieš miegą galima suvalgyti obuolį (turės maždaug 60 kalorijų).
  • Jeigu norite mažiau valgyti, vakarais pasistenkite prisiminti viską, ką per dieną suvalgėte, ir pasidarykite „ataskaitą“: pavyzdžiui, „šiandien nesuvalgiau nė vienos bandelės“. Ir nepamirškite savęs pagirti už pasiekimus.
  • Įsigykite nedidelę lėkštutę ir valgykite tik iš jos. Įsidėkite tik tiek, kiek reikia vienam kartui – jokių „dar“ neturi būti. Mažos lėkštutės naudingos tuo, kad įpratina valgyti po nedaug ir dažnai.
  • Galima valgyti ir kaloringą masitą, tačiau tik nedideliais kiekiais.
  • Išmokite pajusti maisto skonį, valgymo malonumą. Puoškite patiekalus, ruoškite juos kaip nors ypatingai, eksperimentuokite. Kai maistas taps ne tik „degalais“ jūsų organizmui, tačiau ir estetiniu malonumu, su persivalgymu kovoti bus paprasčiau.
  • Gaminkite maisto tik tiek, kiek reikia vienam kartui. Tai labai patogu – net jeigu norėsite įsidėti dar, to padaryti tiesiog negalėsite.

2 psl. »

Komentarai

Ar žinote, kad...

Jeigu skauda gerklę, smulkiai supjaustykite svogūną ir užpilkite cukrumi. Po kelių valandų perkoškite ir gerkite po šaukštelį. Citrinos sultys, pasaldintos medumi,- geriausias vaistas užkimus.

Kitas faktas