Gydytoja perspėja: neskubėkite pirkti sintetinių vitaminų, iš jų – beveik jokios naudos

Gydytoja perspėja: neskubėkite pirkti sintetinių vitaminų, iš jų – beveik jokios naudos
@ Shutterstock

Sumažėjęs darbingumas, energijos stoka, mieguistumas, nusilpęs imunitetas, virškinimo problemos – tai tik keli simptomai, kurių pagrindine priežastimi gali tapti mineralinių medžiagų trūkumas žmogaus organizme, tačiau dažnas apie šių elementų trūkumą nė nesusimąsto. Specialistai atkreipia dėmesį, kad mineralinės medžiagos geriau įsisavinamos, jeigu yra gaunamos su maistu ir vandeniu, o ne vartojant maisto papildus.
 
„Žmogui gyvybiškai svarbu ne tik gauti mineralinių medžiagų, bet ir įsisavinti reikiamą jų kiekį. Nors organizmas įsisavina iki 90 proc. angliavandenių, baltymų ir riebalų, vitaminų ir mineralinių medžiagų įsisavinimas yra kur kas mažesnis – su maistu per dieną organizmas gali įsisavinti iki 2/3 visų mineralų. Mineralinių medžiagų įsisavinimas priklauso nuo žmogaus amžiaus, lyties ir sveikatos būklės. Ne mažiau svarbios ir gaunamo mineralo savybės, pavyzdžiui, cheminė jo forma“, – teigia „InMedica“ Santariškių klinikos šeimos gydytoja Rasa Zalogė.
 
Tam, kad mineralinės medžiagos būtų pasisavinamos ląstelėje, jų molekulė turi būti labai maža ir tirpi vandenyje. Žmogaus organizmo ląstelės geriausiai gali įsisavinti tik jonizuotas mineralų formas, t. y. tik aktyviuosius mineralus, kurių gausu natūraliame, įvairiame, mažai perdirbtame maiste ir natūraliame mineraliniame vandenyje, kuriame mineralinės medžiagos yra joninės būsenos, t.y. gamtos „paruoštos“ žmogaus organizmui lengvai įsisavinti. Nepriklausomai nuo to ar jis gazuotas, ar ne. Tokiems mineralams prasiskverbus į ląsteles, natūraliai balansuojama organizmo skysčių pusiausvyra, metabolizmas. Kasdien užtikrinamas reikiamas kiekis mineralų ne tik prisideda prie geresnės savijautos, gyvybingumo, tačiau ir padeda išspręsti dehidratacijos, mineralų trūkumo, virškinimo ar emocines problemas.

2 psl. »

Komentarai (2)

Maistas 2021-05-13 20:17
Kad tam maiste, daržovėse ir t. t. Ar ten kas yra? Supuvę ar nežinia kiek laikyti vaisiai daržovės.Prisotinti nitratais, chemikalais. Mėsa irgi visokie antibiotikai. (Čia kalbu apie parduotuvėse, ką perkame ir dar save nuodijame) Dėl to ir trūkumas vitaminų, mineralų žmogui.
* 2018-06-18 13:26
Pirkit naturalius, o ne sintetinius. Yra zmoniu, kuriems is maisto nepasisavina, tenka pagerti papildomai, kuo toliau, tuo blogiau pasisavina is maisto, deja.

Ar žinote, kad...

Jei be perstojo rėktum 8 metus, 7 mėnesius ir 6 dienas, tai pagamintum pakankamai energijos užvirinti vandenį vienam kavos puodeliui

Kitas faktas