Ne kartą esame girdėję, kad šiuolaikinio pasaulio problema yra skubėjimas. Įvertinę, kad nuolat skubame, tuojau pat pradedame taisytis: praktikuojame jogą, imame ieškoti savasties seminaruose ir knygose, bendraujame su išmintingais žmonėmis ir darome viską vardan vieno tikslo – savęs įprasminimo.
Ar kada susimąstėte apie gyvenimo tempo sulėtinimą? Tokį gyvenimą, kuriame nėra viršvalandžių, streso, pikto boso, kasdienio spoksojimo į kompiuterio ekraną, vartotojiškumo bangos ir daugelio faktorių, kurie nepadeda mums įprasminti savo egzistencijos.
„65-iose valstybėse atlikto Pasaulio Vertybių Tyrimo (ang. „World Values Survey“) duomenimis, pinigai ir pasitenkinimo jausmas turi tiesioginį ryšį tik jei per metus uždirbama iki 13 tūkst. dolerių (apie 39 tūkstančius litų). Peržengus šią ribą, proporcijos išsikraipo, ir padidėjęs uždarbis visiškai nepadidina laimės. Galbūt todėl vis labiau įsisiūbuojantis subkultūrinis judėjimas dar į lietuvių kalbą neišverstu pavadinimu „downshifting“ į savo gretas pritraukia vis daugiau nuo įtempto ir dažnai, rodos, beprasmio gyvenimo būdo pavargusių žmonių“, – rašoma žurnale Green‘as.
Paprasto gyvenimo link
„Downshiftingą“ dažniausiai pasirenka žmonės, pavargę nuo materializmo, besaikio vartojimo, masinės kultūros ar tiesiog norėdami daugiau laiko skirti šeimai, dvasiniam tobulėjimui, matyti, kaip keičiasi metų laikai, patirti mažiau streso ir gyventi sveikiau. Dažnas turbūt pagalvoja, kad atsiduriame užburtame rate – aštuonios valandos darbo, aštuonios miego, namų ruoša ir kas lieka mums?
Wikipedijoje šis naujas terminas apibūdinamas kaip „paprastas gyvenimas“ (angl. Simple living) – gyvenimo būdas atsisakant bereikalingos materialinės gerovės, prestižo. Sąmoningas sprendimas pereiti prie paprastesnio gyvenimo yra vadinamas downshifting („daunšiftingu“).
Išskleistų plaučių paviršiaus plotas sudarytų 80 kvadratinių metrų. Tai maždaug pusė krepšinio aikštelės ploto
Kitas faktas
Komentarai (1)