5 būdai pagerinti regėjimą

5 būdai pagerinti regėjimą

Regėjimas – vienas iš svarbiausių pojūčių. Jis padeda mums pažinti pasaulį ir jį priimti. Tačiau nuolatinis sėdėjimas prie kompiuterio arba televizoriaus ekrano baigiasi tuo, kad akys vis labiau silpsta, o mums tenka apsilankyti pas oftalmologą ir pirkti stipresnius akinius arba kontaktinius lęšius. Kai kuriais atvejais, kai situacija visiškai beviltiška, gali netgi prireikti operacijos (korekcijos lazeriu). Kad to išvengtumėte, galima išbandyti alternatyvius regėjimo gerinimo metodus. Kokie gi iš jų yra patys efektyviausi?

Akių mankšta

Visi puikiai supranta, kad reguliari aerobika yra ne tik smagi, bet ir naudinga (bėda tik ta, kad sunku prisiversti). Pratimai normalizuoja arterinį kraujospūdį, stiprina širdį, lėtina smegenų ir nervų ląstelių senėjimo procesus. Visa tai taip pat svarbu ir mūsų akims – akių raumenis taip pat galima išlavinti, tuo pačiu pagerinti koordinaciją ir lankstumą. Štai 12 pratimų kompleksas, kurį specialistai pataria kartoti kiekvieną dieną.

 • Pirmas pratimas. Patrinkite delnus ir uždėkite juos ant akių, palaikykite porą minučių.
 • Antras pratimas. Greitai pamirksėkite 20–30 kartų.
 • Trečias pratimas. Atsistokite, kojos pečių plotyje. Ritmingai sukite kūną taip, kad galva ir pečiai „žiūrėtų“ tai į vieną, tai į kitą pusę. Rankos turi judėti laisvai. Akys atmerktos, turite matyti, kaip viskas „praplaukia“ pro šalį.
 • Ketvirtas pratimas. Prieikite prie lango ir pažiūrėkite į ryškią dienos šviesą.
 • Penktas pratimas. Pakelkite antakius taip, kad pajustumėte tempimą priešais akis. Tada atpalaiduokite (kartokite 10 kartų).
 • Šeštas pratimas. Įtempkite viršutinius skruostų raumenis taip, kad jie temptųsi tarytum į šonus, ir atpalaiduokite (kartokite 10 kartų).
 • Septintas pratimas. Nupieškite ant popieriaus lapo du vienodus kvadratus. Iš pradžių laikykite jį prieš akis patogiu atstumu, tada sukryžiuokite žvilgsnį taip, kad pamatytumėte ne du, o tris kvadratus. Sufokusuokite žvilgsnį, kol trečiasis taps aiškus. Tada grįžkite į pradinę padėtį.
 • Aštuntas pratimas. Naudokite tą patį lapą su kvadratais. Pritraukite jį prie savęs ir vėl atitraukite, žiūrėdami į „vidurinį“ kvadratą.
 • Devintas pratimas. Patogiai atsisėskite ant kėdės ir pasiimkite ką nors paskaityti. Pasidėkite knygą arba žurnalą su atspausdintu tekstu priešais save, o ant sienos 2,5–3 m atstumu pakabinkite kokį nors tekstą stambesniu šriftu. Fokusuokite akis tai į lapą ant sienos, tai į knygą, skaitykite po kelias eilutes. Turite išmokti greitai sufokusuoti žvilgsnį į abu daiktus.
 • Dešimtas pratimas. Prieš akis patogiu atstumu laikykite piešinį, kad galėtumėte į jį sufokusuoti žvilgsnį. Lėtai artinkite jį nosies link tol, kol jis taps neiškus. Tada atitraukite ir vėl artinkite nosies link (kartokite 10 kartų).
 • Vienuoliktas pratimas. „Rėžkite“ akimis lanką tai į vieną, tai į kitą pusę (10 kartų).
 • Dvyliktas pratimas. Nusipieškite paveikslą su koncentriniais apskritimais (smigio principu) ir pasikabinkite ant sienos. Atsistokite taip, kad aiškiai matytumėte apskritimo centrą. Tada traukitės tol, kol apskritimo kontūrai taps iškreipti. Pamėginkite atsipalaiduoti ir sufokusuoti žvilgsnį taip, kad vėl matytumėte centrą. Po truputį didinkite distanciją.

2 psl. »

Komentarai (16)

nzn 2023-07-13 12:19
nezinau gal padeda bet man pradejo jos asaroti nuo septinto ir ketvirto patarimu
Audrius 2022-02-23 07:13
viskas yra įmanoma tik reikia tikėti
nesakysiu 2021-07-05 07:52
nesamone
Ne tavo reikalas 2021-01-02 14:03
Nesamone
Jake 2018-03-04 10:00
Aš nejaučiu ar tai padeda, bet tikiuosi, kad padeda ir labiau nei manau
Mikas 2017-06-14 21:33
Kurva
Ponas 2016-10-01 23:07
Aha sustiprinsiu regejima -5
o 2014-07-03 09:40
tikrai geri pratimai, ačiū. Šiuo metu geriu užsakytą mėlynių ekstraktą akims iš "efarmos" vaistinės, tačiau jaučiu, kad reikia papildomai kažko imtis, kad akys nenusilptų dar labiau :)
k 2013-11-25 12:14
be pastangu nenbuna rezultatu, zinoma paprasciau isigyti akinius. Taip ir lopsta visas pasaulis is tinginiu. Yra specialus akims pratimai, Vladimiro Zdanovo metodas. Paziurekita Youtube
viktorija 2013-04-06 18:33
nemanau ar tai padeda

Ar žinote, kad...

Alkio jausmas atsiranda praradus 1% organizmo vandens. Netekus organizmui daugiau kaip 5% vandens, žmogus praranda sąmonę, o daugiau 10% - mirti

Kitas faktas