10 greitų būdų susidoroti su gripu

10 greitų būdų susidoroti su gripu

Pavasaris – ligų ir epidemijų metas. Tikimybė atgulti į lovą ne vienai dienai gana didelė, todėl šį kartą pakalbėkime apie tai, kaip apsisaugoti nuo gripo ir kovoti su virusais, kol jie nespėjo sukelti rimtų sveikatos problemų.

Ar žinojote, kad gripo virusas, patekęs į žmogaus organizmą, dar beveik 6 valandas niekaip nepasireiškia, ir tik po to pradeda savo juodą darbą? Susidoroti su juo būtina per tas kelias valandas, kol jis ramiai „tupi“ ant gleivinės – po to jis pradės ardyti ląsteles, ir kovoti su juo bus daug sudėtingiau. Ką galima padaryti, jeigu pajutote, kad nuo ko nors galėjote užsikrėsti?

Išsipūskite nosį. Kol virusas ant gleivinės, pirmas ir bene pats svarbiausias veiksmas – pašalinti jį mechaniniu būdu. Paprasčiau tariant – grįžę iš darbo, mokymo įstaigos, parduotuvės ir bet kurios kitos vietos, kur būna daug žmonių, nepatingėkite išsipūsti nosį.

Pasikaitinkite pirtyje arba saunoje. Jeigu turite sauną arba pirtį – būtų nuodėmė ja nepasinaudoti. Tai stimuliuoja imuninę sistemą, parengia ją kovai su virusais. Profilaktiškai tai daryti galima visus metus, tačiau tai ypač aktualu tada, kai aplinkui siaučia vadinamosios peršalimo ligos.

Nusiprauskite po karštu dušu. Jeigu neturite galimybės apsilankyti pirtyje ar saunoje – ne tokia jau didelė bėda. Galima tiesiog nusiprausti po dušu ar pagulėti karštoje vonioje. Beje, tai būtina daryti kiekvieną kartą, kai pašąlate. Karštas vanduo gerina kraujo cirkuliaciją ir stimuliuoja imuninę sistemą.

Išgerkite 100 g alkoholio. Toks kovos su virusais būdas daug kam kelia abejonių, tačiau yra duomenų, kad tai tikrai gali pagelbėti. Mokslininkai eksperimentų metu nustatė, kad virusų DNR ir RNR alkoholis įtakos nedaro, tačiau puikiai tirpina virusų „plėvelę“. Be jos RNR vis tiek vis tiek išlieka gyvybinga, tačiau yra nebeveiksni, todėl ir užkrėsti nebegali. Beje, virusų apvalkalą  lygiai taip pat tirpina ir karbolis.

Vis dėlto būtina turėti omenyje, kad alkoholis padeda įveikti virusus tik tuo atveju, jeigu jie dar nespėjo pasidauginti, todėl užsikrėtus tokia priemonė efektyvi tik pirmosiomis valandomis. Po to vartoti alkoholį jau nebėra prasmės.

Gydomasis grogas. Pasižymi šildomuoju ir valomuoju poveikiu. Iš pradžių reikėtų išsivirti sirupą: supilkite į puodą stiklinę cukraus ir ketvirtadalį stiklinės vandens. Virkite pamaišydami ant silpnos ugnies, kol cukrus ištirps. Tada į sirupą įpilkite 250 g konjako arba romo ir vienos citrinos sultis. Gerti reikia karštą. Yra ir kitas paruošimo būdas: tam reikia pusės stikliuko romo, 2 cukraus kubelių, 1 citrinos griežinėlio, 1 arbatos pakelio. Viską sudėkite į stiklinį puodelį arba karščiui atsparią stiklinę. Užpilkite ketvirtadaliu stiklinės verdančio vandens, gerai išmaišykite ir išgerkite.

Išgerkite arbatos blaivininkams. Jeigu alkoholio nevartojate, išgerkite karštos arbatos su imbieru. Imbieras stiprina imunitetą ar atsparumą peršalimo ligoms. Geriausia užsiplikyti žaliosios arbatos su šviežiais imbierais (bet galima vietoje jų naudoti ir citriną, arba viską maišyti kartu). Pastaba: nepatartina gerti žaliosios arbatos tuščiu skrandžiu – ji skatina skrandžio sulčių gamybą, todėl reikėtų suvalgyti bent jau vieną kitą sausainį arba sumuštinuką.

Taškinis masažas. Pasikaitinus ar išgėrus karšto gėrimo, reikėtų prigulti ir šiltai apsikloti. Nešvaistykite laiko veltui – pasidarykite masažą. Patrinkite delnus, pagniaužykite pirštus, pamasažuokite juos taip, tarsi mautumėte žiedą nuo kiekvieno piršto. Toliau pereikite prie kojų. Kinai pataria: jeigu norite išvengti slogos – patrinkite kojos nykštį. Jeigu skauda gerklę – vidurinį pirštą (o dar geriau – pamasažuokite visą pėdą).

Pauostykite fitoncidų. Fitoncidai pasižymi baktericidinėmis savybėmis. Pasmulkinkite svogūno, įvyniokite į marlę ir įsikiškite į ausį. Gerklė, nosis ir ausys yra susijusios tarpusavyje, todėl garai vis tiek nueis ten, kur reikia (pajusite tai, kai ims perštėti gerklę). Jeigu gi ši procedūra jums nepatinka, bent jau pauostykite svogūno, arba eterinio levandų aliejaus (beje, pastarąjį gydytojai vadina universalia priemone nuo virusų). Panašiu poveikiu pasižymi ir bergamotės, medetkos, kadagiai, gvazdikėliai.

Inhaliacijos. Ši priemonė taip pat puikiai padeda kovoti su virusais, patekusiais į nosiaryklę. Į puodą su karštu vandeniu įlašinkite kokio nors baktericidiniu poveikiu pasižyminčio eterinio aliejaus (levandų, bergamočių, medetkų, arbatmedžio, kadagių), arba įmeskite vaistinių augalų (lauro lapų, melisų, ramunėlių, levandų, mairūnų). Jeigu jums arčiau širdies kvėpavimas su lupenomis virtų bulvių garais – savo įpročių galite ir nekeisti.

Pastaba: inhaliacijos efektyvios pirmąją ligos dieną. 2-3 dieną jos jau pavojingos, nes su vaistinėmis medžiagomis galite įkvėpti ir spėjusių pasidauginusių virusų.

Procedūros prieš miegą. Pakaitinkite rankas ir kojas karšto vandens vonelėje maždaug 5 minutes (kol paraus oda). Svarbiausia – nepersistengti ir nenusideginti odos. Į medvilnines kojines įberkite garstyčių miltelių, apsiaukite. Ant viršaus užsimaukite vilnones kojines ir eikite miegoti.

Būkite sveiki!

Komentarai

Ar žinote, kad...

Jei be perstojo rėktum 8 metus, 7 mėnesius ir 6 dienas, tai pagamintum pakankamai energijos užvirinti vandenį vienam kavos puodeliui

Kitas faktas