Vaikų atopinis dermatitas – dažniausios tėvų klaidos

Dažniausios tėvų, auginančių atopiniu dermatitu sergančius vaikus, klaidos – nesubalansuota vaiko mityba, nereguliarus odos drėkinimas ir neteisingas hormoninių vaistų vartojimas. Efektyviausia pagalba atopiniu dermatitu sergančiam vaikui yra kasdienis emolientų naudojimas ir gydytojo parinkta dieta, rodo dermatologų ir alergologų apklausa.

Atlikto tyrimo metu buvo apklausti 106 atopinio dermatito ligos specialistai – 88 dermatologai ir 18 alergologai.

Rezultatai rodo, kad tėvai, auginantys vaikus iki 3 metų, sergančius atopiniu dermatitu, daro šias klaidas: parenka neteisingą vaiko mitybą, ne kasdien drėkina odą emolientais, per dažnai vaikus maudo ir nesilaiko gydytojų nurodymų – per ilgai arba per trumpai naudoja paskirtus hormoninius vaistus arba visai jų atsisako.

"Pagrindinė klaida, susijusi su neteisinga mityba, yra per ankstyvas ir per greitas papildomų produktų įtraukimas į vaiko valgiaraštį. Iki pusės metų kūdikis turėtų būti maitinamas tik motinos pienu, o naujus produktus į vyresniųjų mitybos racioną reikėtų įtraukti palaipsniui ir atidžiai", – teigia alergologė ir klinikinės imunologijos specialistė Nemira Vaičiulionienė.

Dažniausiai pirmieji atopinio dermatito simptomai yra vaiko odos išsausėjimas ir paraudimas – juos, kaip labai būdingus, nurodė daugiau negu pusė visų gydytojų.


67 proc. alergologų tarp svarbiausių požymių įtraukė ir alergiją maisto produktams. Kiti dažniausiai pastebimi simptomai, kuriuos minėjo apklausti gydytojai, yra niežulys ir sausas bėrimas.

100 proc. alergologų veiksmingiausia atopinio dermatito gydymo ir odos priežiūros priemone nurodė nuolatinį emolientų naudojimą. Šiai nuomonei pritarė 87 proc. dermatologų. Kita efektyviausia gydymo priemonė, kurią nurodė virš 60 proc. gydytojų, – subalansuota vaiko mityba.

Gydytojų nuomonės išsiskyrė dėl hormoninių vaistų, slopinančių uždegimą, vertinimo. Beveik 40 proc. alergologų šiai gydymo priemonei pagal veiksmingumą davė aukščiausią balą – 5 iš galimų 5. Dermatologai dažniausiai (34 proc.) šiai gydymo priemonei skyrė 3 balus.

Mažiausiai gydytojų rekomendacijų sulaukė dažnas vaiko maudymas (kelis kartus per dieną) – virš 40 proc. visų gydytojų šią odos priežiūros procedūrą nurodė kaip labai mažai veiksmingą.

"Sergančius atopiniu dermatitu vaikus reikėtų maudyti dažniau nei įprastai, bet ne kiekvieną dieną. Geriausiai – 3 kartus per savaitę, vasarą galima ir dažniau. Svarbiausia, laikytis "3 minučių taisyklės" – išmaudžius vaiką, kūną būtina patepti emolientais per 3 minutes, kad oda spėtų sugerti drėgmę. Emolientai kūdikiams turėtų būti parenkami pasikonsultavus su gydytoju ir atsižvelgiant į vaiko amžių bei ligos stadiją", – komentavo gydytoja N. Vaičiulionienė.

Daugiausiai, 44 proc., gydytojų nurodė, kad įtariant vaikui atopinį dermatitą pirmiausia reikėtų kreiptis į dermatologą, 25 proc. nurodė šeimos gydytoją, 13 proc. teigė, jog apsilankyti reikėtų iš karto pas abu ligos specialistus – dermatologą ir alergologą.

» Rašyti komentarą
» Komentarai
Vai..
2012-11-21 16:33
taip apie triju minuciu taisykle isgirdau is kitu mamu, bet ne is gydytoju, nors apsilanke esam o jetau kiek kartu, net ir pas ta pacia N. Vaičiulionienę. o kad reiketu apsilankyti pas abu specialistus ir alergologa ir dermatologa as irgi esu 100 proc. uz. alergologai skiria tik hormonus. dermatologai, israso sudetiniu tepalu, kurie veikia efektyviau nei tik gryni hormonai. geriausia aisku neturet tokios bedos, bet ne visiem pasiseka...
Paiste
2012-04-02 18:53
O kodėl nekalbama apie priežastis?
Lis
2012-04-02 17:54
Och, kaip tik mūsų problema, bet apie 3 minučių maudymo taisyklę joks gydytojas net neužsiminė