Liekninamoji joga - antsvorio sprendimo būdas

Užsiimti joga žmonės pradeda dėl pačių įvairiausių priežasčių: vieniems patinka pati jos filosofija – jie stengiasi per jogą pasiekti vidinę harmoniją; kiti tikisi darydami tam tikrus pratimus pagerinti savo sveikatą. Yra ir tokių, kurie svajoja apie gražią, liekną figūrą. Tik ar joga tikrai padeda sulieknėti?

Liekninamoji joga: nuo ko pradėti?

Jeigu norite pasitelkti jogą kaip lieknėjimo priemonę, turėkite omenyje, kad greitų rezultatų nebus. Kita vertus, nors svoris kris labai lėtai, galėsite būti ramūs, kad jis per dieną ar dvi tikrai nesugrįš (bent jau taip tikina tie, kurie užsiima joga ne vienerius metus). Ir iš tiesų – laikui bėgant, galima išmokti vis sudėtingesnių asanų, atsikratyti nereikalingų kilogramų, padailinti figūrą ir tapti daug lankstesniems.


Jeigu apsisprendėte svorį mesti būtent taip, teks pasisemti kantrybės. Procesas ne iš greitųjų, nes organizmui tenka prisitaikyti prie gana kardinalių permainų. Atlikdami asanas, treniruodamiesi diena iš dienos, jūs tiesiogine šio žodžio prasme transformuojate savo kūną: pakinta medžiagų apykaita, kraujas ir vidaus organai apsivalo, pagerėja virškinimo ir kvėpavimo sistemos veikla. Vis dėlto joga norintiems sulieknėti bus visiškai neefektyvi, jeigu treniruositės nereguliariai. Kad pasiektumėte apčiuopiamų rezultatų, jogai per dieną reikia skirti bent po 30 minučių.

Kaip veikia joga?

Jogoje yra kelios asanos, kurios itin efektyviai stimuliuoja medžiagų apykaitą ir normalizuoja virškinimo sistemos darbą, dėl ko ir lieknėjama. Tai, pavyzdžiui, „plūgo“ poza, „tiltelis“, „kobra“, stovėjimas ant galvos ir kt. Kad poveikis būtų geresnis, asanas būtina derinti su kvėpavimo pratimais – tai neatsiejama liekninamosios jogos dalis. Štai pačios paprasčiausios kvėpavimo technikos pavyzdys – kapalabhati. Pratimai atliekami stovimoje padėtyje. Nugara – tiesi, kojos – klubų plotyje. Staigiai įkvėpkite pro nosį, stengdamiesi tuo tarpu kaip galima labiau įtraukti pilvą, sulaikykite kvėpavimą porai sekundžių, tada lėtai iškvėpkite. Idealiu atveju reikėtų kartoti įkvėpimų-iškvėpimų seriją nuo 50 iki 100 kartų iš eilės, tačiau pradėti galima ir nuo dešimties. Atliekant šią techniką svarbu, kad kūnas liktų nepaslankus (išskyrus, žinoma, pilvą, kurį reikia tai įtraukti, tai atpalaiduoti).

Atkreipkite dėmesį į tai, kad jogos užsiėmimų metu reikia mėgautis pačiu procesu, o ne siekti kažkokių konkrečių rezultatų ar asmeninių rekordų. Jeigu norite numesti svorio, teks priepažinti, kad joga – ne pats geriausias būdas tai padaryti. Tačiau jeigu jūs siekiate pagerinti savo gyvenimo kokybę, tapti sveikesni ir aktyvesni, joga yra būtent tai, ko jums reikia.

» Rašyti komentarą
» Komentarai
as
2012-07-25 12:32
Joga tikrai geriausias sportas
delfina
2012-06-06 23:19
Joga - pats geriausias sportas