Sergant norisi kuo greičiau pagyti, todėl skubame į vaistinę. Atvykus čia reikėtų akimirkai sustoti.
Rūpestinga vaistinininkė Ligita Mikeliūnienė įsitikinusi, kad nuoširdus pašnekesys padeda greičiau rasti sprendimą, kaip pasveikti, gerai jaustis ir sirgti rečiau.
Ko klausti, kad gautume tai, ko reikia
Rūpestinga vaistininkė sako, kad paprastai klientai noriai atsako į visus klausimus. „Pasitaiko, kad žmonės stebisi vaistininko smalsumu, tačiau dauguma, manau, laukia tų klausimų ir paaiškinimų, tik ne visada išdrįsta pasiteirauti“, - sako „Gintarinės vaistinės“, esančios Vilniuje, vedėja L. Mikeliūnienė.
Pasak jos, dažniausiai klausiama, kaip vartoti vaistą — prieš ar po valgio, kokį kiekį, kur vaistas pagamintas. Pastaruoju metu padažnėjo klausiančių, kodėl konkretus vaistas buvo paskirtas ir nuo ko jis. Tai rūpestingą vaistininkę kiek stebina. „Tai rodo, kad žmonės su gydytoju nepasikalba, nepasiklausia, kodėl ir kokius vaistus jam teks gerti“, - sako rūpestinga vaistininkė.
Moteris su vaistinininku pataria tartis kaskart perkant vaistus ar kitus medikamentus. „Vaistininkui reikėtų užduoti atvirus klausimus, kad išgautumėte kuo daugiau jums reikalingos informacijos. Taip pat būtina prisipažinti, kokius kitus vaistus vartojate. Pavyzdžiui, pirkdamas vaistus skrandžio veiklai gerinti, nuo skausmo ar peršalimo, žmogus turėtų paminėti, ar vartoja kraują skystinančius, kraujospūdį reguliuojančius vaistus, ar serga opalige“, - sako vaistininkė.
Anot rūpestingos vaistininkės, dažnai pasitaikanti klaida yra perkant kraują skystinantį aspiriną nepasisakyti, kad vartojamas receptinis tokio paties veikimo vaistas. Jei žmogus nepasisako, o vaistininkas nepaklausia, aspirinas gali ir pakenkti. Vaistininkė sako, kad norint užtikrinti vaistų suderinamumą, pakanka trumpai paminėti — geriu daug kitų vaistų ir vaistininkas jau žinos, ko dar paklausti, ką parinkti.
Daugiau kalbėtis nieko nekainuoja
Nors savo sveikatą dažniausiai patikime specialistams, svarbu savimi rūpintis ir pačiam. „Reikia daugiau domėtis, skaityti — pažinti savo kūną, negalavimą, ligą. Kiekvienas turėtų labiau pasitikėti specialistais, pasitarti, klausti, ką vartoti, kaip ir kodėl. Kuklintis tikrai nereikėtų“, - drąsina rūpestinga vaistininkė, kuri rekomenduoja paskaityti knygų apie sveikatą, vaistus, ligas.
„Vaistus reikia vartoti saikingai ir atsakingai, kuo daugiau tartis su vaistininku ir nesirinkti vaistų, kuriuos vartoja kaimynė ar giminaitis. Deja, tai labai dažnas reiškinys. Kiekvienam vaistas turi būti parinktas individualiai. Tam gali padėti asmeniškas pokalbis su rūpestingu vaistininku”, - įsitikinusi L. Mikeliūnienė.
Ko būtina paklausti savo rūpestingo vaistininko?
» Rašyti komentarą
» Komentarai
2020-06-12 22:59