Jeigu sportas ir dietos neduoda jokių rezultatų, verta susimąstyti: ar viską darote gerai?
Mitybos klaidos
Netinkamas mitybos režimas. Sotus maistas antroje dienos pusėje ir gausi vakarienė skatina nereikalingų kilogramų kaupimąsi. Kaloringus patiekalus geriau vartoti pusryčiams ir pietums, o štai vakarienė turėtų būti kuklesnė, ir ne vėliau nei likus 2-3 valandoms iki miego. Jeigu gi jus kamuoja stiprus alkio jausmas, galima išgerti stiklinę kefyro arba suvalgyti obuolį. Kita vertus, ir nuolat badauti taip pat nereikia – tai kenkia sveikatai, be to, didėja persivalgymo rizika. Geriau valgyti mažesnėmis porcijomis, bet dažniau.
Per mažai miego. Miego metu žmogus lieknėja, tačiau kad degtų kalorijos, kasdien reikia miegoti ne mažiau kaip po 7 valandas. Beje, jeigu miegate pakankamai, tačiau pradėjote sportuoti, augantį svorį lengva supainioti su raumenų mase. Šiuo atveju reikia tęsti treniruotes ir tinkamai maitintis.
Užkandžiai. Kas nutiks, jei dirbdami kompiuteriu, žiūrėdami televizorių arba gamindami suvalgysite gabalėlį kitą maisto? Net jeigu porcijos mažos, jos vis tiek daro įtaką talijai, o po to stebimasi, kodėl dieta neduoda rezultatų. Būtina atsisakyti užkandžių arba kaip galima labiau juos apriboti. Vietoje saulėgrąžų, saldainių ir dešrelių galite rinktis džiovintus vaisius ir riešutus.
Per mažai vandens. Jei vandens geriama pakankamai, virškinamojo trakto darbas yra geresnis, o medžiagų apykaita – greitesnė. Įrodyta, kad vanduo padeda skaidyti riebalus, todėl per dieną stenkitės išgerti bent po 1,5 l.
Kalorijų, riebalų ir angliavandenių nuvertinimas. Daugelis įsivaizduoja, kad dietinius produktus galima vartoti neribotais kiekiais, tačiau svorio priaugti galima netgi valgant juos. Kontroliuokite porcijas ir nevalgykite daugiau, negu reikia – net jeigu tai tik obuoliukas ar avižinė košė.
Klaidos, susijusios su fizine veikla
„Nesportiška“ mityba. Būtent su ja susiję daugiau nei 80 % visų fitneso klaidų. Net jeigu kasdien sportuojate po 2 valandas, nereikia manyti, kad „viskas sudegs“. Net ir profesionalūs sportininkai nesimaitina bet kaip – jie laikosi gana griežto mitybos plano. Jų racione karaliauja vaisiai ir daržovės, gausu baltymų ir sudėtingųjų angliavandenių, vengiama saldumynų.
Patarimas: nepiktnaudžiaukite riebiu, sūriu, rūkytu ir saldžiu maistu. Fizinė veikla leidžia jums papildomai suvartoti ne daugiau kaip 200-500 kalorijų, ir gauti jas reikėtų iš sudėtingųjų angliavandenių (košių, kruopų, daržovių).
Chaosas galvoje. Nesistemingas sportas paleidžia vėjais pastangas sulieknėti nuo 20 iki 80 % atvejų: nusisamdyti asmeninį trenerį išgali ne kiekvienas, o internete gausu straipsnių, pateikiančių klaidingą informaciją.
Treniruodamiesi be plano ir nežinodami, kaip tinkamai atlikti pratimus, ignoruodami jų atlikimo techniką, rizikuojate ne tik nesulieknėti, bet ir užsiauginti pūpsančių raumenų ten, kur nepageidavote (pavyzdžiui, ant kojų – tai gana dažna klaida, kurią daro tie, kurie savarankiškai degina riebalus mindami dviračio pedalus), padidinti liemens apimtį (taip nutinka persistengus su pilvo presu) ir pan.
Patarimas: jeigu neturite galimybės pasikonsultuoti su treneriu, paieškokite patikimų šaltinių, kaip ir kokius pratimus reikėtų atlikti, kad pasiektumėte pageidaujamų rezultatų (tokių straipsnių autoriai turėtų būti gydytojai ir treneriai).
„Pirmūnų kompleksas“. Ekspertų teigimu, pusei žmonių mesti svorį kliudo... perfekcionizmas. Žmogus, kuris niekada nesportavo, staiga supranta, kad atrodo siaubingai, ir taip pat staiga puola mesti svorį. Tokie entuziastai praleidžia sporto salėse po 3-4 valandas per dieną arba valandą treniruojasi taip, kad po to tenka iš paskutiniųjų šliaužti namo. Po mėnesio tokių kančių į sportą imama žiūrėti labai nepatikliai, arba dar blogiau – patiriama trauma, ir vėl grįžtama prie įprasto (sėdimo) gyvenimo būdo.
Patarimas: pradėkite mankštintis po truputį, įsiklausykite į savo kūną. Užsiėmimus baikite tada, kai dar turite jėgų.
Netinkamas krūvis. Netinkamą krūvį pasirenka apie 50 % pradedančiųjų sportuoti – jie arba persistengia, arba tinginiauja, arba realybė tiesiog neatitinka žmogaus lūkesčių, todėl jis treniruojasi nereguliariai ir sulieknėti jam nepavyksta.
Patarimas: išmėginkite skirtingas veiklas, raskite tokią, kuri jums patiks. Praverstų ir laikmatis bei širdies ritmo monitorius – tai padėtų pasirinkti optimalų krūvį.
Grafikas. 60 % tų, kurie skundžiasi, kad nepavyksta pasiekti norimų rezultatų, treniruojasi arba per retai, arba per mažai. Tai įdomu: amerikiečių gydytojai 7 metus stebėjo 5000 svorį metančių pacientų. Tie vidutiniškai numesdavo po 27 kg ir išlaikė svorį 5,5 metų. Viskas, ką jie darė – viso labo kasdien vaikščiodavo po 1 valandą.
Patarimas: treniruotis reikia reguliariai, bent 5 kartus per savaitę. Tinka tokia veikla, kuri geriausiai įsirašys į jūsų dienotvarkę.
Klaidos, kliudančios mesti svorį
» Rašyti komentarą
» Komentarai
2016-12-07 14:36