Kas blogiau – ligos ignoravimas ar vaistų perteklius?

Dažnas dirbantis ir aktyvus žmogus nespėja tinkamai pasirūpinti savo sveikata, o susirgęs neskiria pakankamai dėmesio tinkamam gydymui.

Pasak sveikatos priežiūros specialistų, tiek ligos ignoravimas, tiek perteklinis arba nesuderintų vaistinių preparatų vartojimas yra labai žalingas. Šeimos gydytojas Dainius Jakučionis sako, kad, norint išvengti rimtų sveikatos problemų, reikia stengtis vartoti tik tuos vaistus, kurie būtini ir tai daryti atsakingai.

Sakoma, kad lietuviai, ypač vyrai, yra linkę delsti iki paskutinės minutės ir į gydytojus kreiptis tik tuomet, kai jaučiasi visai blogai. Tačiau gydytojas pastebi, kad nemažai yra ir tokių pacientų, kurie sveikatą tikrinasi ir profilaktiškai. „Tarp mano pacientų tendencijos delsti gydytis nėra. Tikrai yra žmonių, gerai besirūpinančių savo sveikata, profilaktiškai atliekančių tyrimus. Tiesa, vyrų išties apsilanko mažiau, tačiau sunku pasakyti, ar taip yra dėl to, kad jie vengia gydytis. Dažniausiai vyrai tiesiog nekreipia dėmesio, o moterys neatvyksta dėl laiko stokos. Paprastai žmonės gyvenime labiau vertina kitus dalykus nei savo sveikatą“, - sako D. Jakučionis.


Anot jo, ne visi turi įgūdžių rūpintis savo sveikata, o kartais žmonėms atrodo, kad kažkas kitas tai padarys už juos.

„Blogiausia, kai vartojama daug vaistų, o kartu ir maisto papildų, apie kuriuos gydytojas nieko nežino ir negali sukontroliuoti jų suderinamumo. Taip pat nieko gero, kai patys pacientai nusprendžia, kad jiems reikia gydytis ir patys pasirenka vaistus“, - sako gydytojas. Jis pastebi, kad yra nemažai žmonių, kurie vos pajutę kokį negalavimą, kartais net nepasitarę su gydytoju skuba gerti antibiotikus. To pasekmė – padidėjęs organizme esančių bakterijų atsparumas antibiotikams. Medikas teigia, kad nė vienas kraštutinumas nėra gerai, todėl geriau vartoti mažiau vaistų, bet tinkamų ir gerai suderintų.

 

» Rašyti komentarą