Ką reikia žinoti apie analginą

Džiugu, kad vis daugiau žmonių susimąsto, ką iš tikrųjų vartoja, ir koks yra vienų ar kitų vaistinių preparatų keliamas pavojus. Niekas nesako, kad vaistų reikia bijoti, tačiau žinoti apie juos kaip galima daugiau – naudinga kiekvienam.

Kai kurie vaistai tapo mums tokie įprasti, kad savisaugos jausmas išnyksta. Būna žmonių, kurie nejaučia saiko, įsivaizduoja, kad kuo daugiau jų gers, tuo bus sveikesni. Deja, taip nėra. Apie analginą reikėtų daugiau žinoti žmonėms, vartojantiems analgetikus.

Mūsų dienomis nebėra reikalo sukandus dantis kentėti skausmo – užtenka ištiesti ranką į namų vaistinėlę, ir problema išspręsta. Deja, tiesa ta, kad vaistų griebiamasi per dažnai. Skausmų gali būti įvairių: galvos, danties, dėl nudegimo, pilvo ir kt. Ir tokiais atvejais paprastai tikimasi, kad padės kokia nors stebuklinga piliulė.

Analginas – vienas iš populiariausių analgetikų, be to, jo kaina įkandama kiekvienam. O ar žinojote, kad, pavyzdžiui, JAV, Švedijoje ir Didžiojoje Britanijoje jo net neįsigytumėte, o Nyderlanduose ir Norvegijoje šį vaistą uždrausta vartoti pediatrijoje?

Kokiomis savybėmis pasižymi analginas?

Vartojimo instrukcijoje nurodomas „standartinis“ pašalinis poveikis:

 

  • Alerginės reakcijos;
  • Neigiamas poveikis inkstams ir kepenims.


Reikėtų atsižvelgti ir į tai, kad ne visos grėsmės ir galimos organizmo reakcijos yra įvertinamos. Reguliarus analgino vartojimas gali turėti tokių pasekmių:

 

  • Nusilpęs organizmas ir imunitetas;
  • Leukocitopenija (kaulų čiulpų liga);
  • Trombocitopenija (trombocitų trūkumas);
  • Nervų ir širdies bei kraujagyslių sistemos sutrikimai;
  • Mirtis.


Atminkite, kad analgetikai tik slopina skausmą, tačiau nepašalina jo atsiradimo priežasties.

Gamta pasirūpino, kad mūsų organizmas pats išskirtų opiatus – specialias medžiagas, mažinančias skausmą. Besaikis nuskausminamųjų vartojimas išderina šį mechanizmą.

Laikykitės saugumo reikalavimų ir nevartokite vaistų dažniau negu yra būtina. Jeigu skausmas nepraeina, reikia pasikonsultuoti su gydytoju ir išsiaiškinti tikrąją negalavimo priežastį.

» Rašyti komentarą
» Komentarai
Aušra
2012-07-18 16:14
čia tikriausiai ir turima omenyje, kad be recepto. Taip jau būna - pas mus prekiaujama laisvai, o nuvyksti kitur - tokio vaisto net negirdėję arba recepto prašo
Nagi
2012-07-18 15:44
Anglijoje jie yra parduodami ir netgi paskiriami gydytoju. Man paciai teko su vienu anglu gincytis, mat jo draugas gydytojas jam israse siu vaistu nuo paprasciausio pedos skausmo gerti 4kart per diena. As jam bandziau paaiskinti, kad sis vaistas yra labai kenksmingas, bet manes net nenorejo girdeti.