Širdį pastiprins mankšta ir kofermentas Q10

Be vitamino D, žiemą patariama vartoti ir energijos balansą atstatantį kofermentą Q10, kuris naudingas ir širdies veiklai.

„Šios medžiagos su amžiumi organizme vis mažėja, o jos trūkumas ypač pasijunta būtent tamsiuoju metų laiku“, - sako „Gintarinės vaistinės“ vaistininkė dr. Vaiva Bražinskienė.

Ypatingai tinka tamsiuoju sezonu

„Kofermentas Q10 yra natūrali mūsų organizmo medžiaga, suteikianti energijos. Šį preparatą ypač rekomenduojama vyresniems nei 30-ies metų ir jaučiantiems didelį nuovargį ar energijos stygių, norintiems pagerinti širdies veiklą“, - pataria vaistininkė.  

Nuo širdies stiprumo priklauso ir bendra sveikatos būklė. Rūpindamiesi širdimi sumažinate širdies smūgio riziką, insulto, diabeto ir didelio cholesterolio kiekio kraujyje tikimybę. Stipri širdis ne tik padidina gerojo cholesterolio kiekį, bet ir sumažina blogojo cholesterolio kiekį kraujyje, o tai sumažina arterijų užsikimšimo tikimybę ir užtikrina laisvą  kraujo judėjimą.


Nors kofermentas Q10 yra saugus vartoti, tačiau, nusprendusiems šį preparatą vartoti papildomai, patartina informuoti vaistininką apie visus kitus vartojamus preparatus, nes kofermentas Q10 kai kurių vaistų poveikį gali stiprinti arba silpninti.

Mankšta – kasdien

Mankštinantis organizmas reikalauja daugiau deguonies, todėl pagilėja kvėpavimas, išmuša prakaitas, širdis pradeda plakti greičiau. Visa tai teigiamai veikia ir treniruoja širdį, todėl mankštintis rekomenduojama reguliariai. Lengvos fizinės veiklos neturėtų vengti ir turintys širdies problemų – pasitarus su gydytoju, judėti reikėtų kasdien.

Reguliarus sportas sumažina širdies ritmą ramybės būsenoje, nes širdžiai sustiprėjus, jai reikia mažiau pastangų varinėti kraują po organizmą. Kasdien mankštinantis bent po 15-30 minučių, jau po kelių savaičių juntami teigiami pokyčiai – tampa lengviau kvėpuoti, eiti, lipti laiptais, nudirbti buities darbus.

Geriausiai širdį treniruoja kardio pratimai, kurie skirti ištvermei didinti. Tam puikiai tinka greitas ėjimas, bėgimas, važiavimas dviračiu. Kuo stipresnė širdis, tuo daugiau kraujo ji gali perpumpuoti su kiekvienu susitraukimu, o tai reiškia, kad organizmas deguonimi aprūpinimas greičiau ir efektyviau. Iš pradžių mankšta gali atrodyti tikru iššūkiu, ypač, jei nesate pratę daug judėti. Tačiau sportuojant reguliariai, širdžiai prireikia daug mažiau laiko sugrįžti į savo įprastą būseną: atsistatymo laikas tampa vis trumpesnis, o fizinė veikla vis malonesnė ir reikalaujanti mažiau pastangų.

 

» Rašyti komentarą