6 būdai pabėgti nuo rudeninės depresijos

6 būdai pabėgti nuo rudeninės depresijos

Dažniausi sezoninės depresijos požymiai – nemiga naktį ir mieguistumas dieną, prasta nuotaika, greitas nuovargis, apatija, be akivaizdžių priežasčių padidėjęs apetitas ir t.t. Tokia būsena gali tęsti net kelis mėnesius. Jei matote, kad gyvenimas jūsų nebedžiugina, būtina imtis priemonių!
 
Daugiau šviesos. Būtent jos trūkumas verčia mus jaustis blogai. Išeitis paprasta: išeikite dažniau pasivaikščioti (ypač tada, jei šviečia saulė), naktimis nežiūrėkite televizoriaus ir neužsiimkite kita veikla – skirkite šį laiką miegui. Taip pat pasirūpinkite tinkamu apšvietimu rytais ir vakarais.
 
Daugiau skanaus maisto ir produktų-antidepresantų. Įtraukite į savo racioną kalakutienos, pilno grūdo duonos, rūgštaus pieno produktų, špinatų, džiovintų abrikosų, šokolado ir kakavos, nepamirškite išgerti pakankamai skysčių (organizmui sunku palaikyti tonusą, jeigu jų trūksta). Nuobodi ir vienoda mityba taip pat nepadeda pagerinti nuotaikos.
 
Mažiau depresiją skatinančių produktų. Venkite greito maisto, pusfabrikačių, atsisakykite keptų gaminių. Nuotaikai kenkia viskas, kas turi trans-riebalų (dažniausiai – produktai, kurių sudėtyje yra margarino).
 
Venkite antidepresantų. Ne vienas mokslinis tyrimas įrodė, kad kovoje su rudenine depresija ši priemonė yra neveiksminga, nes gydomi tik simptomai, o priežastis niekur nedingsta. Geriau vakarais gerkite arbatą su mėtomis – tai natūralus antidepresantas, gerinantis miego kokybę. Taip pat prieš miegą galima pamirkti vonioje su eteriniu levandų aliejumi.
 
Ilsėkitės, atsipalaiduokite. Pasistenkite, kad jūsų gyvenime atsirastų bent truputis vasaros: jei yra galimybė – išeikite atostogų ir kelioms dienoms išvykite į šiltus ir saulėtus kraštus, pasilepinkite SPA procedūromis arba pradėkite auginti gėles. Mokslininkų teigimu, net mažytė „oranžerija“ iš dviejų ar trijų augalų (svarbiausia – žydinčių) padeda atsispirti depresijai.
 
Nusipirkite naują rankinę. Honkongo ir Nacionalinio Singapūro mokslininkų teigimu, nuolat nešiojamos sunkios rankinės neigiamai veikia mūsų sąmonę ir nuotaiką: fizinis „sunkios naštos“ pojūtis veda prie „sunkumo viduje“. Kad atsikratytumėte rudeninės depresijos, rinkitės mažesnes ir lengvesnes rankines.

Komentarai (1)

Fani 2013-10-27 13:51
Jeigu sumanysi daryti ka nors kurybingo,kas suteikia dziaugsma....,depresija bega pati nuo tokiu.... :)

Ar žinote, kad...

Vidutiniškai suaugęs žmogus turi apie 100 milijardų smegenų ląstelių, iš kurių apie 85000 prarandame kasdien. Jei visas savo smegenų ląsteles sujungtume į siūlą, jo užtektų nuo čia iki saulės ir atgal..

Kitas faktas