Patarimai, kaip per mėnesį atsikratyti kelių centimetrų riebalų nuo juosmens

@ Shutterstock

Juosmens, pilvo srityje susikaupę pertekliniai riebalai, dar kitaip žinomi, kaip visceraliniai (vidiniai) riebalai, ne tik atrodo neestetiškai, bet yra pagrindinis 2 tipo diabeto, širdies ligų ir kitų susirgimų rizikos veiksnys. Jeigu esate apkūnaus sudėjimo ir turite apvalų pilvą, jums derėtų susirūpinti savo sveikata ir gyvenimo būdu, tinkamai maitintis.

 

Teigiami pokyčiai įprastai nėra pasiekiami žaibiškai ir lengvai. Visgi yra keli veiksmingi būdai, kurie siekiant atsikratyti nereikalingų riebalų pilvo srityje, leis iš pradžių tai padaryti gan greitai – pamatysite, kaip jau per mėnesį jūsų liemens apimtis sumažės keliais centimetrais, o išsiugdyti nauji įpročiai leis ir toliau išlaikyti sveiką juosmens sritį. Laikydamiesi šių patarimų, pasieksite išsvajotą figūrą ir būsite sveikesni:

 

 1. Valgykite maisto produktus, kurių sudėtyje yra daug tirpių maistinių skaidulų. Tirpių skaidulų gausu daržovėse, vaisiuose – ypač bananuose, abrikosuose, briuselio kopūstuose, avokaduose, ankštinėse kultūrose, gervuogėse. Jos sugeria vandens perteklių organizme, taip pat įrodyta, kad gaunant pakankamai šios rūšies skaidulų, žmogus jaučiasi ilgiau sotus ir suvartoja mažesnius maisto kiekius, o tai padeda numesti svorio ir išlaikyti liekną liemenį.
   

 2. Venkite maisto, kuriame yra transriebalų. Jie ne tik sukelia uždegimus, širdies ligas, bet ir skatina pilvo riebalų padidėjimą. Daugiausiai transriebalų yra greitame maiste – bulvytėse, mėsainiuose, taip pat nemažai – margarine, riešutų svieste, traškučiuose, sausainiuose, keptoje vištienoje, gruzdintuose svogūnų žieduose, leduose.
   

 3. Atsisakykite alkoholio. Atlikti tyrimai parodė, kad žmonės, vartojantys alkoholį, turi padidėjusią centrinio nutukimo riziką – tai yra, per didelis riebalų kaupimasis aplink juosmenį.
   

 4. Įtraukite į savo mitybos racioną kuo daugiau baltymų turinčių produktų. Baltymai padeda palaikyti stabilų ir sveiką kūno svorį, taip pat skatina vadinamojo pilnatvės hormono gamybą (angl. PYY hormone), kuris atsakingas už sotumo jausmą.
   

 5. Sumažinkite cukraus suvartojamą kiekį. Cukraus perteklius organizme ne tik sukelia įvairias infekcijas, bet ir kaupiasi juosmens srityje.
   

 6. Stenkitės atsipalaiduoti. Patiriamas ilgalaikis stresas žmogaus organizmui daro stiprų poveikį – suaktyvėja antinksčiai, kurie pradeda sekretuoti kortizolio gamybą. Didelis kortizolio kiekis skatina aktyvų riebalų kaupimąsi ant pilvo ir vidiniuose organuose.

» Rašyti komentarą