Iš kur ant kūno atsiranda papildomi kilogramai? Žinoma, jei neskaičiuojate suvartotų kalorijų ir vakarus mieliau praleidžiate ant sofutės, nei sporto salėje... stebėtis sparčiai augančiu svoriu nereikėtų. Tačiau jei gyvenate sveikai, o svoris vis tiek auga?
Miego trūkumas
Svorio augimas dėl miego trūkumo gali turėti du paaiškinimus: pirma – kuo vėliau einate miegoti, tuo didesnė tikimybė, kad dažniau ir daugiau užkandžiaujate; antra – miego stoka gali sukelti hormonų pakitimus, o tai tiesiogiai veikia apetitą, t.y. didina alkio jausmą.
Stresas
Dabartiniais laikais, kai nuolatos skubame ir turime kovoti už save kiekviename žingsnyje, streso tikrai netrūksta. Kuomet organizmas patiria stresą, savaime išsiskiria “streso hormonas” kortizolis. Maistas padeda nuslopinti kortizolį, todėl neretai stresuojantys žmonės, norėdami nusiraminti, iš karto puola prie šaldytuvo.
Antidepresantai
Pasirodo, kad antidepresantai taip pat gali didinti svorį. Mokslininkai teigia, kad maždaug 25 procentams antidepresantus vartojančių žmonių pasireiškia būtent toks šalutinis vaistų poveikis. Be to, pati depresija taip pat įtakoja svorio pokyčius: ji sukelia stresą ir apatiją, todėl sumažėja aktyvumas ir padidėja apetitas.
Kiti vaistai
Antidepresantai ir steroidai nėra vieninteliai medikamentai, galintys padidinti kūno svorį. Tiesą sakant, į šį sąrašą galima įtraukti tikrai nemažai preparatų: vaistus nuo psichikos sutrikimų (pavyzdžiui šizofrenijos), vaistus nuo migrenos, vaistus nuo aukšto kraujospūdžio ar diabeto ir t.t. Jei baiminatės dėl tokio šalutinio vaistų poveikio, pasitarkite su gydytoju.
Kontraceptikai
Visos moterys yra girdėjusios, kad kontraceptikai didina svorį. Iš tiesų jokių tokio pašalinio poveikio įrodymų nėra, tačiau medikai teigia, jog kontraceptikai gali sukelti skysčių susilaikymą. Dėl šios priežasties svoris gali padidėti, tačiau tai tik laikinas sutrikimas, kuris praeis savaime.
Skydliaukės sutrikimai
Jei skydliaukėje trūksta hormonų, gali atsirasti medžiagų apykaitos sutrikimų, kurie dažniausiai veda link svorio padidėjimo. Jei iš tiesų kalta skydliaukė – reikėtų kreiptis į medikus, kurie paskirs medikamentus, reguliuojančius skydliaukės veiklą.
Menopauzė nekalta
Dėl to, kad po menopauzės moterims padidėja svoris, kalti ne hormonai. Taip nutinka dėl visiškai natūralių dalykų: senėjant savaime lėtėja medžiagų apykaita, todėl maistas nėra taip greitai suvirškinamas ir ant kūno ima kauptis riebaliukai. Be to, senstant sumažėja aktyvumas, o tai irgi įtakoja svorį.
Iš kur atsiranda papildomi kilogramai?
» Rašyti komentarą
» Komentarai
2012-04-20 10:46
sutinku su jumis bet jei daug dirbi o mažai valgai kodel tada kilogramai nekrenta
2012-02-22 13:58
mano gine ne tik,kad sake,kad nuo KT auga svoris,bet ir pati savo kailiu patyriau...Metus vartojau KT ir priaugau 13kg...Taip,kad nereikia cia pasakot pasaku,kad svoris nuo kontraceptiku neauga Metus gert KT, svoris savaime nukrito ,per 4men...
2012-01-24 22:01
Tuomet tavo ginekologe siek tiek nesamones kalba.
2012-01-24 20:34
man ginekologe pati patvirtino kad nuo kontraceptiku gali svoris augti, taip kad cia ne gandas
2012-05-03 13:24