Ideali poza dirbantiems sėdimą darbą

Vaikystėje visi mes buvome mokomi, kad sėdėti prie stalo reikia tiesiai, kad tai būtina tam, kad neiškryptų stuburas ir neskaudėtų nugaros. Tačiau britai nusprendė pasiginčyti – jie mano, kad tokia poza yra visiškai netinkama. Bent jau dirbant kompiuteriu.

Kaip rodo atlikti tyrimai, dirbti kompiuteriu geriau atsilošus krėsle, o ne įsitempus kaip stygai. Taip yra dėl to, kad, kaip teigia anglų rentgenologai, tiesi laikysena sėdimoje padėtyje gali sukelti įtampą ir bereikalingai apkrauti stuburą. Dėl to tikėtina, kad išsivystys lėtinės ligos, nes tarpslanksteliniai diskai bus spaudžiami.

Pati patogiausia poza, kuri padės išsaugoti sveiką stuburą, – atsipalaidavus ir atsilošus 135 laipsnių kampu. Sakysite, nepatogu? Gali būti, tačiau, kaip teigia tyrinėtojai, ši padėtis fiziologiškai geresnė, negu sėdėti susikūprinus arba visiškai tiesiai. Tarpslanksteliniai diskai nespaudžiami, tad tai padeda išvengti daugelio problemų. Tiesa, yra vienas „bet“: krėslas turi būti patogus, kad galėtumėte jame atsipalaiduoti.


Sėdėti ilgą laiką 135 laipsnių kampu yra patogiausia. Biurų darbuotojai, moksleiviai ir studentai galėtų išvengti nugaros problemų, jeigu į tai būtų atsižvelgta. Anot statistikos, įvairių stuburo bėdų turi net 80 % britų.

„Ideali“ poza jau seniai žinoma masažistams ir manualinę terapiją praktikuojantiems specialistams – ji padeda atsipalaiduoti, yra naudojama pečių ir kaklo masažui. Jeigu atlošas aukštas, tokiame krėsle galima netgi užmigti, jeigu pamėginsite dirbti, nes veiksite kaklinės srities taškus, atsakingus už relaksaciją. O ir nugaros raumenys tokioje padėtyje neįtempiami.

Tai reiškia, kad dirbti atsilošus 135 laipsniu kampu nereikia – geriau sėdėti tiesiai, bet kas 40 minučių padaryti pertrauką ir taip pailsinti savo nugarą. Pasėdėti atsilošus kelias minutes bus naudingiau, negu dirbti taip visą laiką. Nepamirškite padaryti ir 5 minučių trukmės mankštelę nugarai – pasitempkite, išsirieskite, kelis kartus staigiai pasilenkite. Tai padės susikaupti darbui.

» Rašyti komentarą