Gydytojas „operavo“ žaisliuką, kad vaikas mažiau bijotų (foto)

Gydytojas Trevisas Grotas dirba vaikų ligoninėje Viskonsino valstijoje. Neseniai internete daug dėmesio sulaukė nuotrauka, kurioje matyti, kaip jis atlieka operaciją. Tiesa, jo „pacientas“ –  labai neįprastas.

„Pažiūrėkite, kas vyksta mūsų operacinėje, – buvo parašyta po nuotrauka. – Iš pradžių gydytojas atliko operaciją berniukui, o po to – ir jo geriausiam draugui. Mūsų gydytojai ir visas medicinos personalas stengiasi daryti viską, kad kiekvienas ligoninėje gulintis vaikas jaustųsi saugus.

Reikia susiūti mylimą žaisliuką ar persirengti vaikų mylimu herojumi? Prašom! Mes žinom, kaip padaryti taip, kad vaikai pasijustų geriau.“

Gydytojas Grotas atliko operaciją 9 metukų berniukui, o po to – ir jo pliušiniam monstriukui, kurį vaikas atsinešė su savimi į operacinę, kad mažiau bijotų. Žaislas truputį „nesveikavo“, ir gydytojas mielai jam padėjo.

„Aš pastebėjau, kad jis truputį skylėtas, ir kad viena jo ranka įplyšusi, todėl ją susiuvau“, – pasakoja chirurgas. Tėvų teigimu, kai vaikas pamatė savo žaislą, jis tiesiog švytėjo iš laimės.

Pasirodo, kad gydytojai gana dažnai „gelbėja“ pliušinius mažųjų pacientų draugus.


Tėvai tuoj pat suskubo dalintis nuotraukomis ir pasakojimais, kaip gydytojas Grotas „lopė“ žaisliukus ir padėjo jų vaikams:

„Taip, mūsų meškiukui Elmo padarė rentgeno nuotrauką, tai buvo prieš 10 metų, ir jis vis dar su mumis.“

„Mano sūnus labai bijojo smegenų operacijos, tada jam buvo 4-eri. Reikėjo uždėti kaukę, ir jis išsigando. Tada gydytojas parodė jam, kad bijoti nėra ko, ir uždėjo kaukę pliušiniam Patrikui.“

„Vadinasi, tai gydytojas Grotas susiuvo mano sūnaus beždžionėlę, kai buvom ligoninėje praėjusį mėnesį? Sūnus grįžo su sutvarstytu žaislu (užpildas byrėjo lauk, o mama nemokėjo siūti) – beždžionėlė buvo susiūta! Ačiū jums!“

„Vaikai labai prisiriša prie savo žaislų, o operacija – tai visada didelis stresas, – aiškina gydytojas Grotas. – Todėl kai vaikai mato, kad jų žaisliukai išgyveno tą patį, ką ir jie, tai iš tikrųjų padeda jiems greičiau pasveikti.“

Tokia audringa reakcija po paviešinta nuotrauka socialiniame tinkle „Facebook“ gydytoją nustebino. Jo teigimu, tokias operacijas pliušiniams žaisliukams daro daugelis vaikų chirurgų.

„Tiesiog mes gerai žinome, kaip svarbu susidraugauti su vaikais ir ką nors dėl jų padaryti – pavyzdžiui, pataisyti jų žaisliuką,“ – priduria jis.

» Rašyti komentarą