Detoksikacija - pagalba organizmui (II dalis)

Kartais mums skauda galvą, kartais – kamuoja silpnumas. Imame dažniau sirgti, atrodo, kad organizmas nebekovoja su virusais. Visa tai – intoksikacijos požymiai. Kitaip tariant, kenksmingos medžiagos ima nuodyti organizmą, kauptis audiniuose ir organuose greičiau, negu jis spėja viską pašalinti.

Efektyvios detoksikacijos procedūros

Dietos

Dieta – viena iš svarbiausių sveiko gyvenimo būdo dalių. Mityba turi būti racionali, subalansuota, antraip bet koks valymas bus beprasmis.

Jūs galite sau padėti:

 

 • Per mėnesį nuolat mažinkite suvartojamo riebaus ir kepto maisto kiekį.
 • Per dvi savaites pereikite prie augalinio maisto (daržovių, vaisių, žalumynų).
 • Atsisakykite kavos, alkoholio, saldumynų, miltinių gaminių.
 • Ryte tuščiu skrandžiu išgerkite stiklinę karšto vandens su citrina.
 • Rekomenduojama rytais daryti mankštą.
 • Nederėtų valgyti po 20 valandos.


Per 10 tokios dietos dienų pagerinsite kraujotaką, intensyviai šalinsite šlakus ir toksinus, padėsite organizmui išsivalyti. Galite būti tikri, kad po jos dar ilgai nesirgsite.

Valomųjų dietų yra daugybė, tereikia išsirinkti sau patinkančią. Galite maitintis vegetariškai, prėskai arba iš viso kurį laiką gerti vien sultis. Pagrindinis reikalavimas – maiste turi būti daug ląstelienos (vadinasi, dietos pagrindas – švieži vaisiai ir daržovės). Ne pro šalį būtų ir jūros gėrybės.

Teigiamą poveikį turės kavos, alkoholinių gėrimų, saldžių, keptų, rūkytų ir miltinių gaminių atsisakymas.

Pirtis ir sauna

Kai kuriais duomenimis, pirtyje medžiagų apykaita pagreitėja 40 %. Kūnas sušyla, ima šalinti šlakus. Ypač didelis krūvis tenka odai, tačiau po procedūros ji tampa lygi ir švari.

Jeigu neturite galimybės pasilepinti saunoje arba pirtyje, tiks ir žolių nuovirų vonios (tiesa, poveikis nebus toks stiprus).

Masažai

Tai veiksmingas ir malonus būdas valyti organizmą. Ypač naudingi tokie, kurie gerina limfos pralaidumą – taip pašalinamas tarpląstelinio skysčio perteklius, šlakai ir toksinai.

Įvyniojimai ir šveitimai

Šias grožio salonuose atliekamas procedūras taip pat galima laikyti detoksikacijos priemone. Jos ne tokios kardinalios, tačiau vis tiek labai naudingos.

Kur atlikti detoksikacijos programą?

Geriausiai valymo poveikį pajusite, jeigu tuo užsiims klinikos ir medicinos centrai. Paprastai kiekviena taiko unikalią metodiką, skiriančią ją nuo kitų.

Būna klinikų, siūlančių iš pirmo žvilgsnio ekstremalų sprendimą – gydomąją bado dietą. Jų nedaug, tačiau norinčių numesti kelis kilogramus, pajaunėti ir išvalyti organizmą netrūksta. Žinoma, daug kas mieliau renkasi badavimą namuose, tačiau be gydytojų priežiūros galima sau labai pakenkti.

Kaip jau minėta, detoksikacijos paslaugas siūlo ir grožio bei SPA salonai. Jie taiko kvapų terapiją, hidroterapiją, atlieka limfos pralaidumą gerinančius masažus, daro įvyniojimus. O kur dar šveitimai, galvos, veido, pėdų masažai, kaukės – visa tai nėra vien grožio procedūros.

SPA kurortų ir sanatorijų specialistai taip pat gali jums pagelbėti. Detoksikacijos programų trukmė čia trunka nuo 2 iki 3 savaičių, rezultatai būna individualūs.

Bet kuris žmogus po detoksikacijos programos arba bent vienos procedūros pajunta teigiamus pokyčius. Pamėginkite ir jūs!

Specialistų nuomonė

Žvelgiant iš medicininės pusės, žarnyno ir tulžies pūslės valymas yra labai aktualus tiems, kurie pasiryžo pradėti taisyklingai maitintis arba tiesiog numesti svorio. Tai ilgas ir kantrybės reikalaujantis procesas, o valymas – tik pirmasis, tačiau labai svarbus žingsnis. Juk gera pradžia – tai pusė darbo.

Sveikai maitinantis ir daugiau judant galima leisti organizmui valytis pačiam. Žinoma, tai užtrunka ilgiau, tačiau bent jau nekenkia. Kitas būdas – kreiptis į fitoterapeutą, gerti žolių nuovirus ir arbatas (poveikis bus tas pats). Trečias – mechaninis šlakų ir toksinų valymas, taikant detoksikacijos programą. Deja, tokiu atveju pašalinama ir tai, kas reikalinga: sunaikinsite visą žarnyno mikroflorą, o tai reiškia, kad kurį laiką būsite neapsaugoti nuo infekcijų, todėl būtina laikytis šių sąlygų:

 

 • Kelias dienas po procedūros venkite persivalgymo. Maistas turi būti švelnus: tiks košės, garuose virtos daržovės, sultiniai. Riebų ir keptą maistą kuriam laikui turėsite visiškai pamiršti, taip pat apriboti suvalgomų konditerijos gaminių kiekį.
 • Į savo racioną būtinai įtraukite pieno produktų – jie padės atkurti natūralią mikroflorą.
 • Itin svarbus fizinis aktyvumas (skirkite daugiau dėmesio pilvo presui).

 

Kaip išsaugoti rezultatus?

Gaila, bet steriliomis sąlygomis negyvename. Nesvarbu, kokia gera ir veiksminga buvo detoksikacijos procedūra, organizmas ilgainiui vėl užsiteršia. Vis dėto teigiamą poveikį galima išlaikyti kur kas ilgiau, jeigu laikomasi kelių rekomendacijų.

 

 • Bent retkarčiais apsilankykite saunoje.
 • Mankštinkitės. Fizinis krūvis neleidžia organizme kauptis skysčiams, lėtina toksinų nusėdimą audiniuose.
 • Maitinkitės taisyklingai, subalansuotai. Atskira mityba (baltymai ir angliavandeniai turėtų būti vartojami atskirai) padės visiškai įsisavinti maistą ir bus labai naudinga.
 • Būtina gerti vitaminus, maisto papildus.
 • Svarbu mąstyti pozityviai ir gerai ilsėtis – tai itin veikia mūsų savijautą ir viso organizmo veiklą.
» Rašyti komentarą
» Komentarai
vilmaswellness
2013-02-20 21:38
Labai geri patarimai