Peršalimo sezonas jau čia: 5 natūralūs būdai, kaip įveikti kosulį

Atvėsus orams daugelis silpnesnį imunitetą turinčių žmonių ima skųstis peršalimo ligomis. Nemalonų peršalimą neretai lydi bjaurus kosulys, kuris net pasibaigus kitiems simptomams gali kamuoti dar ilgai. Ką daryti ir kaip sau padėti?

 

Daugiau šiltų gėrimų

 

Skysčiai padeda skystinti gleives, lengvina jų atkosėjimą, suvilgo perštinčią gerklų gleivinę ir ramina kosulį, kai neatkosima gleivių. Gerti reikia dažnai ir po truputį. Tinka įvairios arbatos ar šilti gėrimai, vis dėlto vertėtų atsisakyti gėrimų su burbuliukais. Jie pučia skrandį, dėl to pakyla diafragma ir kairysis plautis, pasunkėja kvėpavimas.

 

Atlikite masažą

 

Masažas ypač tinka kūdikiams ir mažiems vaikams, kai jie kosi drėgnu kosuliu ir sunkiai atsikosi. Vaikai iki trejų metų, ypač kūdikiai, sunkiai atsikosi dėl to, kad jų kvėpavimo takai, lyginant su vyresnių vaikų, yra siauri, o uždegimo apimta gleivinė stipriai paburksta ir dar labiau susiaurina kvėpavimo takus.

 

Kai vaikas neturi temperatūros, reikėtų atlikti vibracinį krūtinės ląstos masažą: vaiko krūtinėlę švelniai stuksenkite tokiose padėtyse, kad susirinkę skrepliai tekėtų burnos link ir būtų iškosimi. Procedūrą reikėtų kartoti kelias dienas. Vibracinį krūtinės ląstos masažą gali atlikti (arba tėvus išmokyti) patyrusi masažuotoja.

 

Išbandykite liaudies mediciną

 

  • Nakčiai krūtinę ir nugarą ištepkite medumi. Ant viršaus uždėkite vaškuoto popieriaus, vatos ir apriškite, arba apsivilkite vilnonį rūbą.
  • Stiprų kosulį malšina gysločio sultys, geriamos po 1 valgomą šaukštą kas 3 kartus per dieną, 15 min. prieš valgį.
  • Išvirkite su lupenomis 4–6 bulves, iš karto supjaustykite skiltelėmis. Ant sergančiojo krūtinės arba nugaros patieskite rankšluostį, ant jo sudėkite bulves. Laikykite, kol jos atvės. Procedūrą atlikite prieš miegą.

 

Šildykite kojas

 

Kojų šildymas taip pat padeda gydyti kosulį. Truputį pašildykite ricinos aliejaus ir juo tepkite kojas. Užsimaukite medvilnines kojines, ant jų – vilnones. Taip pat šiltu ricinos aliejumi su keliais lašeliais eterinio pušų aliejaus galima tepti sergančiojo krūtinę.

 

Eteriniai aliejai

 

Jeigu norite apsisaugoti nuo sparčiai plintančių virusų bei užkrečiamų peršalimo ligų arba išgydyti kosulį, turėtumėte suklusti ir išmėginti šią priemonę, kurią jau seniai, kaip vieną pagrindinių inhaliacijų, naudoja vaikai ir suaugę. 

 

Jums tereikia turėti eterinio pušų aliejaus bei juo kvėpuoti. Jeigu nesergate, o tik norite apsisaugoti nuo ligų, įlašinkite kelis šio aliejaus lašus į vonią, kai maudotės, garinkite kambariuose, kuriuose būnate.  Taip pat, jeigu vargina sunkus kosulys ir nosies užgulimas pušų eteriniu aliejumi drąsiai tepkite krūtinę ir nosies ertmes.

» Rašyti komentarą