Chlamidiozė – tyliai tūnantis priešas

Neplanuotas nėštumas, nesveiki, apsigimę palikuonys arba nevaisingumas – štai kuo gali baigtis lytiniai santykiai be prezervatyvų. Ir visų šių nemalonumų kaltininkė – lytiškai plintanti chlamidiozė.

Chlamidiozė – tai labiausiai paplitusi bakterinė lytiniu keliu plintanti liga. Kiekvienais metais chlamidijomis užsikrečia keli milijonai pasaulio gyventojų. Kodėl liga pavojinga? Nes ji gali labai ilgai tūnoti pasislėpusi, nerodydama jokių užkrato simptomų, taigi sergantieji nesigydo ir toliau platina ligą.

Kuo pavojinga chlamidiozė?

Chlamidiozė perduodama lytiniu būdu. Negydoma ji gali sukelti įvairias komplikacijas. Didžiausia ir nemaloniausia pasekmė – moters nevaisingumas. Ši liga dažniausiai pažeidžia gimdos kaklelį ir pereina į gimdą, kiaušintakius ir kiaušides. O tai baigiasi dubens organų uždegimais. Šie uždegimai pasireiškia apatinės pilvo dalies skausmais ir nemaloniais pojūčiais lytinių santykių metu. Kai chlamidiozės sukėlėjai patenka į kiaušintakius, jie sudaro tam tikrą randą, dėl to kiaušinėliai negali judėti kiaušintakiais. Dar viena komplikacija, kurią sukelia susidarę randai, tai negimdinio nėštumo rizikos padidėjimas. Jei gimdyvė serga šia liga, chlamidijomis gali užsikrėsti ir naujagimis. Kūdikiams chlamidiozė labai pavojinga: ji gali sukelti tokias ligas kaip konjuktivitas ar pneumonija.

Vyrams chlamidiozė retai kada sukelia komplikacijas, tačiau vis dėl to liga gali pažeisti sėklidės prielipą: prasideda patinimas ir juntamas skausmas.


Rizikos veiksniai ir simptomai

Pagrindiniai rizikos veiksniai – tai nesaugūs lytiniai santykiai ir didelė partnerių kaita. Tai taikoma ne tik chlamidiozei, bet ir visoms kitoms lytiškai plintančioms ligoms.

Kaip jau minėjome, chlamidiozė ilgą laiką gali tūnoti pasislėpusi, nerodydama jokių ligos simptomų. Kai simptomai atsiranda, vyrai dažniausiai jaučia deginimo pojūtį šlapinantis, o moterys – kraujavimą iš makšties. Tačiau šie simptomai būdingi ir kitoms ligoms, taigi negalite būti tikri, kad tai – chlamidiozė.

Ligos nustatymas

Gydytojai rekomenduoja visoms moterims kiekvienais metais pasitikrinti nuo lytiškai plintančių ligų, nepriklausomai nuo to, ar yra kokie nors simptomai. Vyrai gali pasitikrinti rečiau, nes jiems bent jau negresia komplikacijos. Žinoma, visiems tikrintis reikėtų reguliariai ne tik dėl savo sveikatos, bet ir dėl to, kad ligą galima perduoti kitiems.

Nustatyti ligą nėra sunku: gydytojas chlamidijas pastebės šlapimo tyrimo metu arba imant mėginėlį. Nustačius ligą svarbu gydyti ne tik patį sergantįjį, bet ir jo partnerį (buvusius partnerius).
 

» Rašyti komentarą