Vasara – daugelio iš mūsų mėgstamas metų laikas, tačiau dailiosios lyties atstovėms jis atneša ne tik geresnę nuotaiką ar įdegį... Jau paprastai komfortu nepasižyminčios mėnesinių dienos karštuoju metų laiku tampa dar sudėtingesnės: pagausėjęs kraujavimas, prakaitavimas, o kur dar kelionių metu kylantys nepatogumai! Kaip palengvinti šias dienas?
Nepatogumai
Jeigu turime galimybę atsigaivinti vėsiame vandens telkinyje, karštis ir kaitri saulė mūsų negąsdina. Tačiau jei tuo metu esame ne paplūdimyje, o tvankiame biure, perkaitusiame mieste ar kelionių autobuse ir dar pasitaikė mėnesinių dienos, nepatogumai tiesiog neišvengiami.
Esmė ta, kad vasarą dėl karščių ar dažnų temperatūros svyravimų labiau plečiasi kraujagyslės, todėl šiuo metų laiku mėnesinės gali būti gausesnės. Ir nors Lietuvoje labai karštų vasarų pasitaiko rečiau, tačiau išvykus į šiltuosius kraštus temperatūra dažnai siekia net ir 40 laipsnių! Visa tai reiškia, kad vasarą reikia daugiau dėmesio skirti higienai.
Pasiruošimas
Kad lauke tvyrant karščiui ar išvykus į kelionę mėnesinės nesukeltų didesnių nepatogumų nei įprastai, būtina tinkamai iš anksto pasiruošti. Svarbu turėti omenyje, kad mėnesinės prasidėti gali anksčiau, todėl su savimi nuolat reikėtų turėti higieninių paketų. Vykstant į kelionę ir neturint galimybės laiku apsilankyti higienos prekių parduotuvėje – o galbūt kartais ir tualetu pasinaudoti taip dažnai, kaip reikėtų, reikia rinktis daugiau skysčio sugeriančius paketus. Tokiais atvejais pagelbės didesni arba nakčiai skirti paketai.
Perkant higienines priemones geriausia būtų rinktis kuo kokybiškesnes, laidesnes orui ir turinčias antibakterinį barjerą. Menstruacijų periodu moters organizmas yra daug pažeidžiamesnis įvairių ligų, o kraujas, ypač karštomis vasaros dienomis, yra puiki terpė mikrobams kauptis ir daugintis. Visa tai gali sukelti įvairiausius sveikatos sutrikimus: odos šutimą, paraudimą, bėrimą, lytinių organų uždegimą, niežulį, taip pat tokias ligas, kaip vulvitas, kandidozė, bakterinė vaginozė.
Suprantama, kad tokia rizika ženkliai padidėja kelionės metu, kai paketo nepavyksta pasikeisti ilgesnį laiką!
Išeitys
Jau minėta, kad norint išvengti net mažiausios tokių nemalonių ligų rizikos, moterys mėnesinių metu vasarą turėtų higienai skirti daugiau papildomo dėmesio. Praustis reikia mažiausiai du kartus per dieną (geriausia duše). Intymiai priežiūrai labiausiai tiks odos pH atitinkantis higienos prausiklis.
Jeigu nusiprausti galimybės nėra, naudokite drėgnas intymiosios higienos servetėles. Šios taip pat turėtų būti kuo natūralesnės, be dirbtinių kvapų, kadangi įvairūs priedai gali sudirginti gleivinę, sukelti kitokių nemalonių poveikių.
Tinkamiausi higieniniai paketai – minkšti, laidūs orui, gerai skystį sugeriantys, turintys antibakterinį barjerą. Juos keisti reikėtų ne rečiau kaip kas keturias valandas, tačiau minėtos savybės gali padėti išvengti nemalonumų šiam laikui ir kiek užsitęsus.
Į ką atsižvelgti renkantis higieninius paketus ir įklotus
Venkite chloru ir kitais cheminiais priedais apdorotų paketų, kadangi jie gali sukelti odos alergijas bei sudirginimus. Jau minėta, kad menstruacijų metu odai labai svarbus oro pralaidumas, kvėpavimas, todėl ir paketai turi būti tokie.
Kelionėje net ir mėgstančios tamponus moterys jų turėtų privengti ir geriau rinktis paketus. Mat tamponus keisti reikia ne rečiau kaip kas 3–4 valandas, o tai keliaujant ne visada pavyksta. Taip gali kilti įvairių problemų, kurių rimčiausia bakterijų sukeltas toksinio šoko sindromas.
Dar viena higieninio paketo savybė, kurios ieško kiekviena moteris, yra nemalonaus kvapo slopinimas. Kvapas atsiranda laiku nepakeitus paketo arba naudojant nelaidžias orui priemones: bakterijos pradeda daugintis vos po keliolikos minučių. Ilgainiui gali atsirasti ir odos sudirginimas, įvairios ligos.
Kalbant apie kvepiančius paketus – dažniausiai kvapams naudojami chemikalai, kurie dirgina odą, kvapą tik kiek prislopina, o bakterijų dauginimosi nemažina. Siekiant išvengti nemalonaus kvapo ir odos sudirginimo, geriausia rinktis paketus, turinčius natūralų antibakterinį barjerą, kuris ne tik mažina kvapą, bet ir stabdo bakterijų dauginimąsi. Jie ypač patogūs kelionėje, kadangi juos galima rečiau keisti. Jie labai tinkami ir karštomis vasaros naktimis.
Įklotai karštomis vasaros dienomis ir keliaujant yra itin patogūs. Juos renkantis svarbu vengti pagamintų iš sintetinio pluošto, kadangi šie gali sukelti alergiją, niežėjimą, šutimą. Taip pat geriau nesirinkti iškvėpintų įklotų, kadangi cheminės medžiagos gali sukelti uždegimą. Labiausiai tiks natūralūs, iš medvilnės pagaminti įklotai.
Ką vasarą reikia žinoti apie intymią moterų higieną
» Rašyti komentarą