Intymi švara – tik su saiku

Ginekologinės ligos ar infekcijos – vienos nemaloniausių. Vis tik nemažos dalies jų galima išvengti kiek pakeitus savo higienos įpročius. Didžiausias iššūkis – rasti aukso vidurį: intymi higiena turi būti pakankama, bet ne perdėta.

Intymių vietų perštėjimas, paburkimas ar pagausėjusios išskyros, tokios infekcijos kaip bakterinė vaginozė ar pienligė – visų šių nemalonumų priežastimi gali tapti neteisingi higienos įpročiai. Vis tik kur kas dažniau juos sukelia ne švaros trūkumas, o jos perteklius.

Kasdienai pakaks prausiklio

Perdėta higiena gali sutrikdyti natūralias apsaugines organizmo funkcijas ir taip atverti kelią ligoms. Sveikos moters organizmas gali pats įveikti kai kurias infekcijas. Makšties terpėje yra pieno rūgšties, kuri užkerta kelią mikrobams, todėl šie neplinta. Nepatogumai prasideda sumažėjus pieno rūgšties išsiskyrimui. Taip atsitikti gali dėl nusilpusio imuniteto, streso, antibiotikų vartojimo ir perdėto rūpinimosi intymia higiena.

Kada higienos tampa per daug? Pasak vaistinių tinklo „Camelia“ vaistininkės Zitos Janušauskienės, taip nutikti gali tada, kai naudojami per stiprūs, intymių vietų mikroflorą pažeisti galintys prausikliai, taip pat, jei be reikalo naudojama per daug higienos priemonių. Kai kuriose higienos priemonėse gali būti papildomų dirgiklių, kurie taip pat gali turėti nemalonių pasekmių.


„Išlaidauti higienos priemonėms nebūtina – daugeliui moterų kasdien pakanka naudoti tik tinkamai pasirinktą specialų prausiklį. Kitos priemonės, pavyzdžiui, drėgnos servetėlės, intymios higienos dezodorantai ar net higieniniai įklotai turėtų būti naudojami tik tada, kai būtina, o ne tapti kasdienio švaros ritualo dalimi“, – sako Z. Janušauskienė.

Natūralumo paieškos

Daugiausia dėmesio reikėtų skirti svarbiausios priemonės – intymios higienos prausiklio – pasirinkimui. Intymiai higienai netinka įprasti dušo geliai, juo labiau muilas: jie gali pažeisti gleivinę. Todėl būtini specialūs prausikliai, kurie padėtų palaikyti natūralią mikrofloros šarmų ir rūgščių pusiausvyrą. Rinkitės priemones, kurių sudėtyje būtų natūralių ekstraktų, pieno rūgšties, tačiau venkite sintetinių aromatų ir dažiklių. Jei naudojant priemonę atsiranda nemalonus sausumo pojūtis ar perštėjimas (jos sudėtis jums gali būti netinkama), nedelsdamos pakeiskite ją kita.

Ne mažiau svarbu tinkamai pasirinkti ir higieninius įklotus. Svarbiausias kriterijus jiems – natūralumas. „Nepatingėkite perskaityti etikečių ir ieškokite tokių įklotų, kurių sudėtyje būtų kuo mažiau sintetinio pluošto. Atkreipkite dėmesį, kad jie būtų pralaidūs orui, o oda galėtų kvėpuoti. Atsargiai reikėtų rinktis kvapiuosius įklotus – nors jie naikina nemalonų išskyrų kvapą, aromatinės medžiagos gali dirginti gleivinę“, – pataria „Camelios“ vaistininkė Z. Janušauskienė.

Uždegimams ir infekcijoms plisti palankiausias nusilpęs organizmas, todėl norint jų išvengti, pasirūpinkite ir bendru imuniteto stiprinimu. Pavasarį itin svarbu subalansuoti mitybą, kad joje būtų pakankamai vitaminų ir mineralinių medžiagų. Ginekologinių ligų profilaktikai naudinga gerti spanguolių sultis, valgyti daug skaidulų turinčio maisto.

» Rašyti komentarą