Ankstyvas mergaičių lytinis brendimas - problema?

Lytinis brendimas – labai individualus dalykas, tačiau vis dėl to net ir šioje srityje egzistuoja tam tikros normos. Visą lytinį brendimą galima padalinti į du etapus: kuomet pasirodo pirmieji - vidiniai lytiniai požymiai ir kuomet pasirodo antrieji – išoriniai lytiniai požymiai. Įprastai mergaičių lytinė branda prasideda maždaug 10-11 metais, tačiau vis dažniau fiksuojami atvejai, kuomet fiziniai brandos požymiai išryškėja kur kas jaunesniame amžiuje.

Mergaičių lytinis brendimas: kas, kaip ir kada?

Mergaitėms, kaip ir berniukams, lytinis brendimas prasideda daug anksčiau, nei tai galima pastebėti išoriškai. Viskas prasideda nuo to, kad mergaitė ima sparčiau augti ir tuo pačiu keičiasi visas jos organizmas: padidėja gimda, kiaušidės, makštis, išveša lytinės liaukos. Gaminasi vis daugiau moteriškų lytinių hormonų – estrogenų. Šis procesas trunka porą metų, o kai organizmas iš vidaus pasiruošia, tuomet pasirodo išorinė lytinė branda: ant gaktos, kojų ir pažastyse ima augti plaukai, moteriškėja kūno formos, didėja krūtinė. Vėliau prasideda pirmosios mėnesinės.

Įprastai lytinis mergaitės brendimas trunka 2-6 metus. Jei 14 metų mergaitė dar neturi nė vieno lytinio brendimo požymio, o mėnesinės neprasideda sulaukus 16 metų, reikėtų pasikonsultuoti su ginekologu. Tačiau dabar dažniau pastebimas priešingas atvejis: mergaitės pradeda bręsti kur kas anksčiau. Kas tai įtakoja?

Kaip maistas įtakoja brendimą?


Spartesnį mergaičių lytinį vystymąsi be abejonės skatina hormonai. Pasirodo, kad šių hormonų esama ir galvijų mėsoje. Ne paslaptis, kad auginant mėsą tik pardavimui, ūkininkai naudoja įvairias augimą skatinančias priemones, kurių likučių gauna ir tą mėsą valgantys žmonės. Tačiau į maistą galima žvelgti ir iš visai kitos pusės. Lytinis brendimas tiesiogiai priklauso nuo imuniteto stiprumo ir nuo paties organizmo pasiruošimo priimti pokyčius. Kuo vaikas geriau maitinasi, tuo geresnė jo sveikata, taigi organizmas turi visas sąlygas sparčiau keistis.  

O kaip genetika?

Kaip ir visuomet, taip ir šioje srityje genetika atlieka didelį vaidmenį. Pastebėta, kad mergaitės dažnai paveldi motinų savybes, taigi labai tikėtina, kad mergaitės brendimas prasidės panašiai, kaip ir jos mamai. Be to, genetikos dėka mergaitė greičiausiai turės ir fiziškai panašius duomenis: klubus, krūtinę ir net krūtinės formą.

Ar ankstyvas brendimas kenkia?

Iš esmės ankstyvas lytinis brendimas nėra kenksmingas fiziškai, tačiau emociškai jis gali paveikti stipriai. Didžioji dalis sunkumų ateina per aplinką, o tiksliau – per aplinkinių požiūrį. Vaikams individualumas dar nėra stipriai išsivystęs, todėl labai retas atvejis, kad savo išskirtinumą vaikas priimtų kaip teigiamybę. Kai mergaitei labai ankstyvame amžiuje pradeda augti krūtys, ji jaučiasi kitokia. Tačiau jos savijautą dažniausiai pablogina aplinkinių bendraamžių reakcija. Tokiais atvejais mergaitei sunku bendrauti, ji gali užsisklęsti savyje ar net bandyti pakeisti savo išvaizdą.

Lytinio brendimo metu būtina atidžiai sekti vaiko emocijas. Dažnai nepatenkintos savo pokyčiais – moteriškėjančiomis kūno formomis, mergaitės pradeda laikytis griežtų dietų, stengdamosis išlaikyti esamą figūrą.

» Rašyti komentarą
» Komentarai
pagalba merginoms
2014-05-13 15:58
http: //ask.fm/Padedutikmerginoms
rosita
2012-06-04 16:48
fainai atrodai
jo blin nu vaizdelis
2012-05-30 12:51
kada subresut jobana bro bledi suka neraliuota a
krc
2012-05-30 12:49
nu jo snargle dar tik 12 metu o jau psas kaip kurva kur teisybė
sigute
2012-02-13 10:10
zauru kai kaskiokios mazges myli kaskiokius vaikinus