Kad nugaros skausmai nekliudytų intymiam gyvenimui

Nugaros skausmai ne tik apriboja judėjimo laisvę dieną, bet taip pat ir apsunkina intymų gyvenimą. Kad ši sveikatos problema neperaugtų į šeimyninį konfliktą, atkreipkite dėmesį į specialistų rekomendacijas.

Visų pirma – netylėkite. Partneris turi žinoti apie jūsų padėtį, apie tai, kad jums skauda ir jūs jaučiate diskomdortą. Supratimo arba informacijos trūkumas gali baigtis netinkamu jūsų elgesio interpretavimu, dėl ko kyla barniai ir konfliktai.

Antra – eksperimentuokite su tomis pozomis, kurios bus šiuo atveju patogiausios. Žmogus su skaudama nugara lytinio akto metu turi būti pasyvioje pozicijoje, pavyzdžiui, gulėti ant nugaros. Galima pasidėti po kelėnais pagalvėlę (tai sumažins nugarai tenkantį krūvį) arba gulėti ir šonu. Moterims su skaudama nugara patartina gulėti ant pilvo, pasikišus po savimi pagalvėlę.


Trečia – susitaikykite su tuo, kad jūsų gyvenime atsiras šiokių tokių permainų. Raskite ir kitų būdų suteikti partneriui malonumo – pavyzdžiui, padarykite jam masažą. Pamėginkite sustiprinti emocinį ryšį, pažvelkite į savo problemas su humoru.

Paieškokite intymiems santykiams kitų vietų. Gali būti, kad ant kieto kilimo šiuo atveju bus daug patogiau, negu minkštoje lovoje.

Nebijokite kreiptis pagalbos į gydytoją, jeigu nugaros problemos kliudo jūsų lytiniam gyvenimui. Nustačius tikslią diagnozę ir parinkus atitinkamą gydymą, nugaros skausmą dauguma atvejų galima įveikti  per 2–6 savaites.

» Rašyti komentarą