15 požymių, kad jūsų organizmui reikia pagalbos

Žmogaus organizmas labai sudėtingas ir nuostabus – jame vienu metu vyksta nesuskaičiuojama daugybė įvairiausių procesų. Jeigu gi jo veikla sutrinka, mes labai greitai pajuntame, kad kažkas ne taip. Deja, į tai labai dažnai žiūrima pro pirštus... O juk išsprendus problemą kaip galima anksčiau, išvengiama komplikacijų, sutaupoma daug laiko, jėgų ir pinigų. Kokius gi signalus siunčia mūsų organizmas ir kaip juos interpretuoti?
 
Sausa oda
 
Organizmui trūksta vitamino E. Papildyti jo atsargas galima įtraukus į savo valgiaraštį riešutų, riebios žuvies ir augalinių aliejų.
 
Lūžinėjantys plaukai ir nagai
 
Šie simptomai išduoda, kad jums trūksta B grupės vitaminų bei kalcio. Vartokite daugiau grūdinių kultūrų, valgykite įvairių kruopų košes, pilno grūdo duoną.
 
Kraujuojančios dantenos
 
Organizmui trūksta vitamino C. Jo galite gauti su svogūnais, česnaku, vaisiais ir daržovėmis. Taip pat galite gerti erškėtuogių antpilą ir pušų pumpurų nuovirą.
 
Dirglumas ir prastas miegas
 
Išduoda magnio ir kalio trūkumą. Šių mikroelementų gausu džiovintuose abrikosuose, juodosiose slyvose ir burokėliuose.
 
Naktimis kamuojantis mėšlungis
 
Taip pat reiškia, kad trūksta kalio ir magnio.
 
„Žąsies oda“ ant alkūnių
 
Požymis, kad jums nepakanka vitaminų C ir A. Jų rasite visuose oranžinės spalvos vaisiuose bei daržovėse: morkose, moliūguose, pomidoruose, šviežiuose ir džiovintuose abrikosuose.
 
Norisi kažko sūraus
 
Organizmą atakuoja kokia nors infekcija arba jis kovoja su uždegiminiais procesais (dažniausiai – šlapimo ir lytinių organų sistemoje).
 

Norisi saldaus
 
Gali būti, kad organizmui trūksta energijos, esate išsekę, todėl jis reikalauja gliukozės. Geriausia tokiu atveju vartoti medų arba kartųjį šokoladą – taip išvengsite problemų su virškinamuoju traktu.
 
Norisi prėsko maisto
 
Tai gali reikšti gastritą arba kepenų problemas. Prėskas maistas ramina skrandį ir padeda kovoti su spazmais.
 
Maistas atrodo prėskas
 
Panašu, kad jums depresija.
 
Norisi saulėgrąžų
 
Organizmui trūksta antioksidantų.
 
Norisi kažko rūgštaus
 
Organizmas reikalauja produktų, kurie stimuliuotų kepenų ir tulžies pūslės veiklą. Įtraukite į racioną citrinų, spanguolių.
 
Norisi kartaus
 
Turite virškinamojo trakto problemų. Praverstų švelnus organizmo valymas.
 
Norisi aštraus
 
Aštrus maistas stimuliuoja virškinimo procesus. Nepiktnaudžiaukite tokiais produktais, ir nevalgykite jų tuščiu skrandžiu.
 
Traukia jūros gėrybės
 
Greičiausiai organizmui trūksta jodo.

» Rašyti komentarą