Inkstai – vienas iš svarbiausių mūsų organizmo organų. Jie šalina medžiagų apykaitos produktus, reguliuoja vandens ir druskų pusiausvyrą organizme, išskiria hormoną eritropoetiną, kuris yra atsakingas už raudonųjų kraujo kūnelių gamybą kaulų čiulpuose, gamina fermentą reniną, palaikantį normalų kraujo spaudimą, konvertuoja vitaminą D, kad šis galėtų duoti naudą organizmui... Deja, kai kurie mūsų įpročiai, apie kuriuos net nesusimąstome, inkstams itin kenkia. Kokie jie?
Rūkymas ir alkoholio vartojimas. Jūs puikiausiai žinote, kad šie žalingi įpročiai kenkia sveikatai apskritai. Alkoholis ir tabakas blogina inkstų veiklą, nes šiems tenka daug daugiau darbo, kad pašalintų iš organizmo toksiškas medžiagas. Tik kine šie įpročiai atrodo tokie nekalti ir malonūs – iš tiesų tai – lėta savižudybė.
Miego trūkumas. Esmė ta, kad būtent naktį atsinaujina inkstų audiniai. Jeigu nuolat neišsimiegate, tikimybė, kad inkstų veikla sutriks, gerokai didesnė. Nustokite teisintis, kad miegas – tik nevykėliams ir tinginiams.
Didelės kofeino dozės. Beje, tai gali būti viena iš priežasčių, kodėl jūs neišsimiegate. Dideli kofeino, esančio kavoje ir kituose nealkoholiniuose gėrimuose, kiekiai kenkia sveikatai apskritai, bet ypač nukenčia inkstai. Jis pasižymi stipriu diuretiniu poveikiu, todėl organizmas dehidratuoja, verčia inkstus dirbti intensyviai, bet veltui.
Pasyvus gyvenimo būdas. Dėl sėdimo darbo sutrikusi kraujo cirkuliacija kenkia ir inkstams, todėl kas valandą patartina daryti pertraukėles, truputį prasimankštinti. Reguliarus fizinis aktyvumas sumažins akmenų inkstuose riziką.
Vitamino B6 trūkumas. Kad inkstai funkcionuotų normaliai, kasdien turite gauti pakankamai vitamino B6. Jo yra paukštienoje, žuvyje, bulvėse ir daugelyje vaisių (išskyrus citrusinius).
Šlapimo laikymas. Jeigu nuolat atidėliojate apsilankymą tualete tiek, kiek tik įmanoma, tai gali privesti prie inkstų nepakankamumo ir šlapimo nelaikymo. Todėl nelaukite, kai tik pajuntate, kad „gamta šaukia“.
Natrio perteklius. Pagrindinis natrio šaltinis yra natrio chloridas, arba, paprasčiau tariant, druska. Tačiau jeigu ja piktnaudžiausite, inkstai gali nebesusidoroti su savo užduotimi. Suaugusiam žmogui per dieną galima suvartoti iki 5-6 g druskos. Jeigu suvartojate daugiau – mažinkite kiekius. Iš pradžių maistas gali atrodyti prėskas, tačiau jūs greitai priprasite ir pajusite tikrąjį jo skonį.
Neapgalvotos dietos. Organizmui riebalai yra būtini - jie yra ir inkstų apsauga. Todėl kai jūs stengiatės numesti kuo daugiau svorio ir sumažinti savo riebalų masę, pasitelkdami visas įmanomas priemones, inkstai nukenčia dvigubai daugiau (viena vertus – kraujyje padaugėja toksinų, ir inkstams tenka dirbti intensyviau, o iš kitos pusės – naudingųjų medžiagų jie gauna gerokai mažiau arba negauna visai).
Baltymų perteklius. Jie, kitaip nei riebalai, organizme nesikaupia, todėl jie ir jų skilimo produktai padidina inkstams tenkantį krūvį. Jeigu gi inkstai nesusidoros su savo užduotimi, gali atsirasti akmenukų.
Vandens trūkumas. Kad inkstai funkcionuotų tinkamai, per dieną būtina išgerti pakankamai vandens (ne kavos, ne arbatų ar kokių kitų skysčių, o paprasto geriamojo vandens). Jis, tikrąja to žodžio prasme, padeda organizmui išsivalyti.
Jūsų sveikata – jūsų pačių rankose. Atsikratykite šių žalingų įpročių ir jausitės daug geriau.
10 jūsų inkstams kenkiančių įpročių
» Rašyti komentarą
» Komentarai
2015-12-08 16:10