Sveikatos apsaugos ministerijos inicijuotojoje diskusijose aptarta veiksmingiausia visuomenės sveikatos apsaugos nuo užkrečiamųjų ligų priemonė – skiepijimas. Apie mažėjančio vaikų skiepijimo keliamus iššūkius, gydytojų ir tėvų atsakomybę, vakcinų svarbą valdant sveikatai pavojingas ligas Lietuvoje, Europoje ir pasaulyje savo nuomonę išsakė mini...
Medikai skambina pavojaus varpais: priemonės nuo peršalimo ir gripo, kurių sudėtyje yra ežiuolių, ne gydo, o kenkia vaikams (ypač tuo atveju, jeigu jie yra jaunesni nei 12 metų amžiaus arba labai smulkaus kūno sudėjimo).
Tėvams nėra nieko liūdnesnio už jų atžalėlės ligą. Susirgus mažyliui griebiamės įvairiausių priemonių, kad palengvintume jo būklę. Kartais tėvai nežinodami, ar galima mažus vaikus gydyti liaudiškomis priemonėmis, pastarųjų atsisako. O veltui! Senolių išmintis gali pagelbėti ir tokiu atveju.
Nauji tyrimai rodo, kad moterims, kurios vartojo vaistines priemones, padedančias pastoti, gimsta neaukšti vaikai.
Suaugusieji nesivaržydami stovi gatvėse, burnose ir rankose laikydami rūkstančias cigaretes. Kaip sureaguotumėte, jei prie jūsų prieitų maždaug 5–6 metų pyplys ir paprašytų prisidegti?
Vaikai, kurie priversti kvėpuoti tabako dūmais, net ir užaugę rizikuoja susirgti daugybe įvairiausių ligų. Prie tokios išvados priėjo amerikiečių mokslininkai, atlikę didelio masto tyrimus Tucson Epidemiological Study of Airway (pradžia – dar 1972 metais).
Kaip skelbiama Floridos universiteto tinklapyje, JAV mokslininkai sukūrė muzikinį čiulptuką, kuris padės neišnešiotiems mažyliams išmokti žįsti.
Pastarosiomis dienomis greito maisto restoranų tinklas „McDonald’s“ paskelbė, kad pradeda prekiauti nauju naudingu gėrimu vaikams „Fruitizz“, tačiau tyrimai parodė, kad sveikatos jis neprideda: ekspertai vienoje jo paskaičiavo net 12 šaukštelių cukraus.
Persirgus gripu, dalis suaugusiųjų suserga bronchitu. Tiesa, taip būna toli gražu ne visada, tačiau vaikams – labai dažnai. Kodėl? Esmė ta, kad vaikų trachėjos ir bronchų spindis labai mažas, todėl netgi nežymaus uždegimo atveju kaupiasi gleivės ir progresuoja liga. Kvėpavimo sistema baigia formuotis tik apie dvyliktuosius gyvenimo metus, todėl ...
Tikriausiai praktiškai visiems tėvams tenka išgirsti skundžiantis savo vaikus dėl kojų skausmų. Visa laimė, kad dažniausiai tai reiškia tiesiog norą pailsėti, jaukiai įsitaisyti ant mamos rankų. Tačiau ką daryti, jeigu tokie nusiskundimai kartojasi kasdien, jeigu nemalonūs pojūčiai kliudo vaikui miegoti, žaisti, judėti, jeigu „gyvasis sidabras“ ...
Nesenai Jungtinės Karalystės toksikologijos ekspertai patvirtino galimą riziką kūdikių, maitinamų sojos pagrindu pagamintais mišiniais, sveikatai. Paprastai sojos produktai rekomenduojami kaip sveikas maistas, tinkamas suaugusiems, tačiau kūdikiams jie gali būti pavojingi.
Lietuvos vaikų gastroenterologai teigia, kad atsirado pakankamai efektyvus gydymas, padedantis mažinti kūdikių pilvo dieglius. Šis vienas dažniausių kūdikių negalavimų sėkmingai slopinamas naudojant probiotiką su laktobakterija Lactobacillus reuteri protectis (L. reuteri protectis), išgaunama iš motinos pieno.
Šiam berniukui - dar tik 8 metai, bet jis jau užkietėjęs rūkalius, per dieną sutraukiantis po 25 cigaretes. Berniukas nelanko mokyklos, nes iš jos buvo išmestas būtent už rūkymą. Tėvai per daug bijo drausti rūkyti, nes, anot motinos, dėl to supykęs vaikis jau 5 kartus išdaužė langus.
Daugeliui atrodo, kad laikinos tatuiruotės – graži ir nepavojinga puošmena, tačiau taip nėra. Dalinamės mažosios Madison Gulliver istorija.
Lietuvoje kasmet užregistruojama per 100.000 sezoninio gripo atvejų.