Nenumaldomas, kvėpavimą užimantis naujagimio kosulys. Tai - be reikalo pamirštas kokliušas – klastinga liga, kuri kelia pavojų naujagimių sveikatai, o kartais ir grėsmę jų gyvybei.
Jūsų vaikas rėkia iš skausmo, o jūs nežinote, ko griebtis. Kaip suprasti, kuomet reikia skelbti pavojų ir kviesti greitąją, o kada – nusiraminti ir išspręsti problemą namų sąlygomis?
Alpimas – tai būsena, kurią sukelia sumažėjęs galvos smegenų aprūpinimas deguonimi. Prieš tai galima jausti silpnumą, galvos svaigimą, aptemsta akyse, netenkama sąmonės.
Iš viso žinoma apie 150 žmogaus organizme galinčių gyventi kirmėlių rūšių, tačiau svarbiausių iš jų yra mažiau nei 10. Jos parazituoja vaiko žarnose ir kituose organuose. Labiausiai paplitusios – askaridės, plaukagalviai ir spalinės.
Ilgą laiką vaikų rachitas buvo vertinamas tik kaip vitamino D trūkumas. Šiandien į problemą žiūrima jau plačiau, nes žinoma, kad fosforo ir kalcio apykaitą sutrikdo ne tik nepakankamas šio vitamino kiekis, gaunamas su maistu, bet ir kiti veiksniai.
Neabejotina, jog motinos pienas kūdikiams, ypač pirmųjų 4–6 mėnesių, yra nepaprastai svarbus. Motinos pienas yra geriausias maistas kūdikiui ir saugo jį nuo daugelio ligų. Deja, žindančios motinos kartais suserga, ir tuomet prireikia vaistų… Bet ar galima žindyti kūdikį, jei motinai reikia vartoti vieną ar kelis vaistus?
Cody McCasland - nepaprastas berniukas. Sulaukus vos pusantrų metukų, jam buvo amputuotos kojos (berniukas sirgo reta liga - Sacral Agenesis, kurios metu nesivysto apatinė kūno dalis).
Mažiesiems nuolatos pasitaiko įvairiausių nelaimių: tai per skubėjimą susipina kojos, tai žvilgsnį patraukia kas nors neįprasto ir net nespėji susiorientuoti, kai mažylis visa savo jėga trenkiasi į spintelės kraštą.
Sloga – tai būklė sukelianti nemažai nepatogumų suaugusiam žmogui, o kūdikiui ši būklė sukelia dar daugiau problemų. Kai kūdikis valgo iš krūties ar buteliuko, jam tenka kvėpuoti tik per nosytę, o jei ji užgulta, pilna sekreto, mažylis jaučiasi labai nelaimingu.
Riešutų mėgėjai pasižymi mažesne rizika sirgti širdies ligomis – Harvardo mokslininkai nustatė, kad vyrai, kurie du ar daugiau kartų per savaitę valgo riešutus, 47 proc. rečiau miršta nuo širdies priepuolio nei tie, kurie riešutų nevalgo.
Ką galima nuveikti ligoninėje? Atrodytų, kas per kvailas klausimas... Jeigu reikia, čia padarys rentgeno nuotrauką ir gastroskopiją, atliks būtinus tyrimus... Deja, čia dar ne viskas...
Išgirdus diagnozę „alergija šalčiui“ pirmą kartą, apima nuostaba. Kaip šis reiškinys gali egzistuoti mūsų ir taip nešiltuose kraštuose? Juk organizmas turėtų būti prisitaikęs prie sudėtingo klimato? O jeigu ji vis dėlto yra, kodėl mūsų pirmtakai ja nesirgo?
Daugiau kaip 70 proc. Lietuvos mamų rotavirusinę infekciją laiko labai sunkiu ir sunkiu susirgimu mažiems vaikams. Devynios iš dešimties teigia žinančios, kad dėl šios infekcijos sukeltos dehidratacijos kūdikis gali atsidurti reanimacijos skyriuje.
Specialistų teigimu, agresyvus tėvų elgesys su vaikais gali sukelti ne tik psichologinių, bet ir rimtų fizinės sveikatos problemų.
Vaikai, kuriems diagnozuotas dėmesio deficito ir hiperaktyvumo sindromas, sulaukę brandaus amžiaus rūko dvigubai dažniau nei tie, kurie jo neturi.
Šiandien vis daugiau porų bei šeimų susiduria su vyrų nevaisingumu - problemą tą galima laikyti, jeigu per metus nepavyksta susilaukti vaikų.
Daugelis vis dar nežino, kad antibiotikai neefektyvūs gydant peršalimo sukeltą vaikų kosulį, o kai kuriais atvejais netgi kliudo pasveikti.
Vaikų sveikata – tėvų rankose, tačiau kartais į tai žiūrima per daug aplaidžiai. Esmė ta, kad ne visi suaugusieji prižiūri, kad atžalos laikytųsi asmens higienos, ir neverčia plauti rankų.
Kadangi kirmėlėmis užsikrečiama per nešvarias rankas, žaislus bei neplautus vaisius ir daržoves ir netinkamai pagamintą maistą – dažniausiai kirmėlyčių aukomis tampa mūsų mažieji.
Mokslo metams nespėjus dar kaip reikiant įsibėgėti, prie oftalmologų kabinetų nusidriekia ilgiausios mažųjų pacientų eilės. Nieko nuostabaus – juk dažniausiai akių traumos patiriamos mokykloje. Ką daryti, jeigu nepasisekė, ir kaip to išvengti ateityje?
Jeigu skauda gerklę, smulkiai supjaustykite svogūną ir užpilkite cukrumi. Po kelių valandų perkoškite ir gerkite po šaukštelį. Citrinos sultys, pasaldintos medumi,- geriausias vaistas užkimus.