Be abejonės, su nutukimu reikia kovoti. Ir reikia būti pasiruošusiam tam, kad procesas, ypač esant užleistiems atvejams, gali būti ilgalaikis.
Vis dažniau tėvai kreipiasi į specialistus, klausdami, kaip reikia grūdinti vaiko organizmą, kad tai nepakenktų ir neturėtų nepageidaujamų pasekmių. Pripažinkime: daugelis iš mūsų grūdinimą supranta labai siaurai – tik kaip apsiliejimą šaltu vandeniu ir kitas negudrias vandens procedūras. Tačiau tai dar tikrai ne viskas. Vis dėlto klausimas, kai...
Nuo uždegimų niekas neapsaugotas. Sloga, gripas, angina, ūmios kvėpavimo takų infekcijos – visa tai gali sukelti otitą. Anot statistikos, šia liga vaikystėje yra sirgę 98 % žmonių, kai kurie – net po kelis kartus.
Vaiko dantukais rūpinamės dar prieš tai, kaip jie prasikala, dar prieš tai, kai gimsta pats mažylis, todėl labai svarbu, kad nėščiosios maiste netrūktų įvairių vitaminų ir mikroelementų, o racione būtų pakankamai daržovių, pieno, varškės, mėsos ir kiaušinių.
Vos gimęs kūdikis patenka į visiškai jam neįprastą aplinką. Be abejo, į ją reaguojama labai jautriai, tad norėdama užtikrinti, kad jis jaustųsi gerai, turi pasirūpinti, kad būtų tinkama oro temperatūra ir drėgmė, atkreipti dėmesį į garsus – juk mažylis prie jų dar nepratęs.
Neurozė – ne tik suaugusiųjų, bet ir vaikų liga. Beje, pasitaikanti gana dažnai. Kartais žmonės klaidingai vertina vaiko elgesį, manydami kad tai paprasčiausia tinginystė ir nedrausmingumas, o iš tiesų – tai rimtas sutrikimas.
Apsinuodijimų, kaip ir kitų nelaimių pasitaiko daugumai vaikų, juk mažieji nuolatos stengiasi viską paragauti, ypatingai tai, kas labai skaniai kvepia ar gražiai atrodo. O juk namuose pilna spalvotų buteliukų, kuriuose slepiasi nuodai.
Medikai skambina pavojaus varpais: pastebima, kad kasmet vaikų sveikata vis prastesnė ir prastesnė. Lėtinėmis ligomis serga maždaug 20 % krūtimi maitinamų mažylių ir 40 % mokyklinio amžiaus vaikų, o baigus mokyklą jau beveik kiekvieno žmogaus ligų sąraše yra didžiulė ir nelabai graži puokštė pačių įvairiausių negalavimų.
Kiekvienai mamai svarbiausia jos gyvenimo dalis yra vaikas, todėl natūralu, kad jo sveikatos sutrikimai verčia ją nerimauti, rūpintis... Būti švelniai ir globoti prastai besijaučiantį mažylį nėra blogai, tačiau reikėtų pagalvoti apie tai, kokį pavyzdį tu rodai.
Apie tai, kaip turi vystytis ir augti mūsų vaikai, ką jie jaučia ir kaip juos reikia prižiūrėti, kuo maitinti, nuo ko priklauso mažylio vystymasis ir netgi kaip padaryti jo plaukučius storesnius, prikurta begalės legendų ir mitų.
Sveikas vaikas – tai visų tėvų svajonė ir auklėtojų tikslas. Ar mažylis toks užaugs, priklauso nuo suaugusiųjų, t.y. kokias sąlygas augti ir vystytis jie sudarys.
Alergija – labai paplitusi liga, neaplenkianti ir pačių mažiausių. Su ja bent kartą per visą gyvenimą tenka susidurti kone kiekvienam. Anot statistikos, kas penktas vaikas pasaulyje kenčia dėl alergijos.
Antivakcininiais vadinami judėjimai pamažu įgauna pagreitį visose civilizuotose pasaulio šalyse. Ne išimtis ir Lietuva. Pastaruoju metu itin padaugėjo neigiamos informacijos apie skiepus ir skiepijimąsi. Deja, daugeliui tėvų skiepai vis dar yra nesuprantama sritis, informacijos internete galima surasti įvairiausios, tačiau objektyvios – mažoka. ...
Gydytojai teigia, kad pastarąjį dešimtmetį problemų su žarnynu skaičius gerokai išaugo, o nuo vidurių užkietėjimo kenčia ne tik vyresnio amžiaus žmonės, bet ir vis daugiau vaikų.
Prastas regėjimas – ne tik nesirūpinimo savo akimis pasekmė. Labai tikėtina, kad vaikas šį „minusą“ gali paprasčiausiai paveldėti iš tėvų. Tačiau net ir tokiu atveju, laiku susirūpinus, regos prastėjimą galima sėkmingai sustabdyti. Štai keletas klausimų ir atsakymų apie vaikų trumparegystę.
Šiais laikais vaikų, turinčių polinkį į alergiją, vis daugėja. Padėti šiuo atveju gali ne tik vaistai, bet ir natūralūs vaistiniai augalai. Žolelių vonios gali būti naudojamos jau pirmaisiais kūdikio gyvenimo mėnesiais. Tokios procedūros labai veiksmingos ir teigiamai veikia ne tik odelę, bet ir visą vaiko organizmą.
Vargu ar atsirastų bent viena mamytė, kuriai nerūpėtų vaiko sveikata ir nevaldomo noro pažinti pasaulį pasekmės. Nenuostabu, kad kartais imamės netgi gąsdinimų – o, pasirodo, visai be reikalo.
Vaiko kalbos raidos sutrikimai ankstyvame amžiuje dažniausiai nesukelia didelio tėvelių susirūpinimo. Įprastai jie viliasi, kad ši „nedidelė“ problema išsispręs savaime, vaikui šiek tiek ūgtelėjus.
Sveikus kūdikius pradėti maudyti vonelėje ar didelėje vonioje galima maždaug po savaitės nuo gimimo, esant užgijusiai bambikės žaizdelei. Vandens virinti ar pilti į jį “žalumos” nebūtina, tinka vanduo iš čiaupo, bet ne iš kokių abejotinos švaros vandens telkinių.
Žodis “higiena” (nuo graikų kalbos žodžio hygienos – sveikas) suprantamas kaip priemonės, taikytinos optimaliai žmogaus aplinkai sukurti, sveikatos ir ligų profilaktikai. Kokios sąlygos laikytinos optimaliomis mažajam žmogučiui?
Jeigu jaučiate danties skausmą, pridėkite prie danties gabaliuką svogūno. Skausmas turėtų atlėgti.