Šiais laikais vaikų, turinčių polinkį į alergiją, vis daugėja. Padėti šiuo atveju gali ne tik vaistai, bet ir natūralūs vaistiniai augalai. Žolelių vonios gali būti naudojamos jau pirmaisiais kūdikio gyvenimo mėnesiais. Tokios procedūros labai veiksmingos ir teigiamai veikia ne tik odelę, bet ir visą vaiko organizmą. Žolelių vonelės turi raminantį poveikį, taigi saugo ir nervinę sistemą.
Tačiau reikėtų nepamiršti, kad kai kuriais atvejais vaistiniai augalai gali ir pakenkti, todėl pirmiausia reikėtų kiekvieną žolelę išbandyti atskirai ir tik vėliau gaminti jų mišinius. Be to, visais atvejais rekomenduojama pasitarti su gydytoju.
Pradėti reikėtų nuo bandomojo žolelių nuoviro. Po to, kai jis atvės, suvilgykite jame vatos tamponą, patepkite nedidelį sualergizuotos odos plotelį ir nedidelį sveikos odos plotelį. Jei alergijos paveikta oda po nuoviro atrodo dar prasčiau (paraudo, pradėjo perštėti ir t.t.), o sveikoji oda susialergizavo – vadinasi šis augalas vaikui nėra tinkamas. Jei neigiama odos reakcija neprasidėjo – šią žolelę galima naudoti gydomosioms vonioms.
Voneles reikėtų daryti kas antrą dieną, o gydymo kursas turėtų būti maždaug 8-10 kartų. Jeigu teigiamo efekto nematyti, reikėtų išbandyti kitus vaistinius augalus. Alergijos gydymo pradžiai labiausiai tinka ąžuolo žievės, ramunėlių, mairūno, kiaulpienių ar varnalėšų nuovirai. Jei nuspręsite išbandyti kelių žolelių mišinį, geriau nemaišykite daugiau nei 5 vaistinių augalų vienu metu. Jei vaikas vartoja kokius nors vaistus, prieš darant voneles pasikonsultuokite su gydytoju.
Vonelės vaikams
Lietuvoje iš tūkstančio gyventojų nuo gripo pasiskiepija vidutiniškai 30 asmenų, Latvijoje - 65, Estijoje – 52 asmenys. Tuo tarpu JAV tūkstančiui gyventojų tenka net 250 pasiskiepijusių, Europoje vidutiniškai – 177.
Kitas faktas
Komentarai (2)