Persirgus gripu, dalis suaugusiųjų suserga bronchitu. Tiesa, taip būna toli gražu ne visada, tačiau vaikams – labai dažnai. Kodėl? Esmė ta, kad vaikų trachėjos ir bronchų spindis labai mažas, todėl netgi nežymaus uždegimo atveju kaupiasi gleivės ir progresuoja liga. Kvėpavimo sistema baigia formuotis tik apie dvyliktuosius gyvenimo metus, todėl jeigu jūsų atžala jaunesnė, vien vaistų, lengvinančių atsikosėjimą, neužteks. Išmėginkite gydomąjį masažą ir kvėpavimo gimnastiką.
Masažo schema
Masažą reikia atlikti paguldžius vaiką tam tikra poza: dubuo – į viršų, galva nuleista žemyn, kad skrepliai iš apatinės bronchų ir plaučių dalies kiltų aukštyn. Paguldykite vaiką pilvu ant volelio. Iš pradžių patrinkite nugarą dvi minutes paprastais judesiais, kol oda paraus.
Dabar apčiuopkite tarpus tarp kiekvieno šonkaulio, pastuksenkite juos pirštais. Juose yra arterijų, venų, nervų galūnėlių, kuriuos stimuliuodami suaktyvinsite kvėpavimą. Pradėti reikia nuo apatinės dalies ir kilti į viršų. Stuksenti galima vidine pirštų puse arba suglaudus juos „laiveliu“ – tokiu atveju prisidės ir vakuumo efektas, kuris dar labiau pagerins kraujotaką.
Lengvai suspauskite vaiką už šonų ties diafragmos pagrindu, taip pat iš apačios į viršų. Pasodinkite vaiką ir leiskite jam atsikosėti. Pakartokite 2–3 kartus.
Paverskite vaiką ant šono ir atlikite tuos pačius veiksmus, tada tą patį padarykite ir iš kitos pusės. Stuksenti geriausia delnų šonais.
Jeigu norite sustiprinti efektą, pažaiskite: vaikas paimamas už kojų ir vedžiojamas ant rankų. Šis būdas tinka net visai mažiems vaikams. Jeigu paimsite mažylį už kojų, jis refleksiškai „eis“ rankutėmis. Tegul po žaidimo jis vėl atsikosėja.
40-50 % žmogaus kūno šilumos gali būti išvėdinta per galvą (be kepurės), nes galvoje yra labai daug kraujagyslių
Kitas faktas
Komentarai