Depresija apninka nepastebimai ir nudažo žmogaus pasaulį niūriais tonais. Iš pradžių atrodo, kad tiesiog pavargome, kad per naktį pailsėsime ir nuovargį kaip ranka nuims. Tačiau laikas bėga, o neviltis ir bejėgiškumo jausmas apima vis labiau.
Paskutiniaisiais dešimtmečiais industrinėse šalyse kartu su vykstančiais gyvenimo būdo pokyčiais kinta ir šeimos struktūra: mažėja vaikų, augančių pilnose šeimose su abiem biologiniais ir susituokusiais tėvais, vis dažniau juos augina nesusituokę ar vieniši tėvai, taip pat šeimos su patėviais ir pamotėmis. Kintant šeimos sampratai, kuriamos nauj...
Besaikis mėgavimasis internetu jaunus žmones ir vaikus nuteikia beveik niekuo kitu nesidomėti, tik žaisti internetinius žaidimus. Virtualiame pasaulyje gali būti superherojumi, didvyriu. Žmonės nebesusivokia realiame gyvenime ir atsiriboja nuo jiems įprastos aplinkos.
Didžioji žmonių dalis anksčiau ar vėliau savo kailiu patiria, kas yra depresija. Kaip ją atpažinti ir ką daryti, jeigu ji užpuola?
Kiekvienas turime savo būdų, kaip įveikti užplūdusią melancholiją, bet pasitaiko atvejų, kai pats žmogus negali suvaldyti jį nugramzdinusios į prislėgtos nuotaikos liūną depresijos.
Ar tikrai kūdikio gimimas – vien didžiulė laimė, džiaugsmas ir euforija jo susilaukusiems tėvams? Ne tik ir ne visada, sako specialistai. Moterims gyvenimas, atrodo, verčiasi aukštyn kojomis dėl pasikeitusios išvaizdos, socialinės aplinkos ir santykio su partneriu. Ką jaučia vyrai, dažnai ir dar sunkiau įspėti.
Žmogaus organizmas – tai sudėtinga ir daugialypė sistema. Kiekvienas organas atlieka savo darbą, sukurdamas sąlygas tinkamai veikti ir kitiems organams. Taip sukuriama bendra “komandinė” sistema, kurią privalu valdyti.
Spalvų terapija – gana nauja, madinga ir šiuo „tamsiuoju“ metų laiku ypač aktuali depresijos gydymo priemonė. Jums nereikia iš anksto registruotis pas gydytoją ar mokėti už konsultacijas – padėti galite ir patys sau. Tiesiog apsidairykite.
Mes gyvename technologijų amžiuje. Gerai tai ar blogai – vienareikšmio atsakymo nėra: juk kartu naujomis galimybės atsiranda ir naujų problemų: internetas ir mobilūs įrenginiai, praktiškai priaugę prie savo vartotojų, sukūrė naujų psichologinių susirgimų, apie kuriuos medicina iki šių laikų nieko nežinojo. Labiausiai išplitusių problemų sąrašą, ...
Svetainės Sveikata.lt ir PsichologinisKonsultavimas.lt pristato grupę moterims, norinčioms subalansuoti savo kūno svorį. 10 savaičių grupėje, saugioje ir konfidencialioje aplinkoje, dalyvės padedamos psichologės nagrinės įvairius su viršsvoriu susijusius klausimus.
Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro visuomenės sveikatos specialistai sako, kad ar mokiniai išliks stiprūs, sveiki ir darbingi visus mokslo metus didžia dalimi priklauso ir nuo to, kaip vaikas psichologiškai jausis mokykloje, ar nebus užgauliojamas, ignoruojamas.
Šį kartą pakalbėsime apie tai, kaip pasikelti sau nuotaiką. Labai apmaudu, tačiau nuolatinis materialinių gėrybių vaikymasis ir lipimas karjeros laiptais, lėtinis stresas ir individauli reakcija į tai, kas vyksta, dažnai sukelia pesimizmo sindromą, kurio atsikratyti nėra taip jau paprasta.
Stresas – dažnas reiškinys mūsų dienomis. Beje, labai nemalonus ir galintis sukelti daug problemų. Kaip su juo kovoti?
Bet koks stresas, netgi pats mažiausias, priverčia susitraukti galvos ir širdies kraujagysles, o jeigu jūsų skrandis silpnas, nemalonūs pojūčiai praktiškai neišvengiami. Tačiau yra labai paprastas būdas pasakyti šioms problemoms „ne“ – tiesiog dažniau šypsokitės. Tai labai naudinga sveikatai.
Moksliniai tyrimai parodė, kad sveikatai gerinti galima pasitelkti ir gėles. Tinkamai parinktos jos ne tik puošia namus ir pietų stalą ar sukuria romantišką atmosferą terasoje. Gėlės taip pat skatina teigiamas emocijas, suteikia pasitenkinimo gyvenimu jausmą ir stiprina tarpusavio ryšius. Liūdną akimirką gautos gėlės pradžiugina, parodo dėmesį, ...
Psichoterapijos taikymas fobijų turintiems žmonėms būtų daug efektyvesnis, jeigu pacientai po jos turėtų galimybę pamiegoti.
Rimvydas Židžiūnas – mokymų projektų „Social Games" įkūrėjas ir vadovas, asmeninio efektyvumo treneris, sukaupęs 16 metų mokymų vedimo ir asmeninio konsultavimo patirtį. Reiktų pabrėžti, kad Rimvydas yra praktikas, kuris visus savo sugebėjimus ir žinias realizuoja savo profesinėje veikloje bei asmeniniame gyvenime – būtent todėl jo vedami semina...
Mūsų įprastas mąstymas nuolatos sukasi problemų ir jų sprendimų rate. Tad ne tik darbe, bet ir laisvalaikiu visada ieškome problemų ir su jomis kovojame arba vengiame. Toks stereotipinis mąstymas ilgainiui pradeda kaupti įtampą, nerimą, nuovargį ir nepasitenkinimą savimi bei pasauliu. Ar galima pabėgti iš šio užburto rato? Ar galima gyventi ir n...
Daugelis iš mūsų varžosi kitiems parodyti tikrąsias savo emocijas ir jausmus, tikindami, kad santūrumas – tai vertybė. Tačiau pamąstyti yra apie ką – tyrimai rodo, kad ūmaus būdo ispanai ir italai gyvena beveik dvejais metais ilgiau, nei dauguma kitų tautų. Mokslininkų teigimu, šio reiškinio ir puikios italų bei ispanų sveikatos priežastis yra a...
60 sekundžių - tiek laiko paprastai reikia kraujo ląstelei apkeliauti visą organizmą