Dar niekas nesukūrė amžinos jaunystės eleksyro, tačiau būdų išsaugoti ją ilgiau yra ne vienas. Štai keli iš jų.
Toks jau tas mūsų pasaulis: paprastai viskas, kas teikia mums malonumą, yra draudžiama ir kenksminga. Štai, pavyzdžiui, saldumynai: jie skanūs, be to, pakelia nuotaiką – tačiau tik tol, kol juos valgome.
Alergija – tai neadekvati organizmo reakcija į kokį nors dirgiklį, alergeną. Kokia ji bus ir kaip pasireikš, priklauso nuo alergeno. Gali būti taip, kad žmogus alergiškas tik vienam kuriam produktui (vienai braškių rūšiai ar kuriems nors riešutams), tačiau kiti, nors ir panašūs, nepavojingi. Svarbu pabrėžti ir tai, kad patys alergenai nekelia mu...
Viena didžiausių ir rimčiausių dantų problemų yra ėduonis. Tai danties kietojo audinio irimas, kuris įprastai sukeliamas ant danties užsilikusių rūgščių ar maisto likučių tarpdančiuose. Beveik 100% ėduonies atvejų susidaro tose vietose, kur nepasiekia dantų šepetėlis. Būtent todėl odontologijos klinika Vilniuje pacientams rekomenduoja naudoti ta...
Mūsų dienomis daugiausia vyrų iki 35 metų gyvybių nusineša vėžys ir širdies bei kraujagyslių sistemos ligos. Kaip jų išvengti? Mokslininkų teigimu, padaryti tai nėra sunku – tereikia atsisakyti tabako, reguliariai mankštintis ir taisyklingai maitintis. Kokie gi produktai naudingiausi stipriosios lyties atstovams?
Serotoninas – tai cheminė medžiaga, veikianti smegenis ir mūsų nuotaiką. Normalus jo balansas padeda mums išlikti ramiems, stimuliuoja psichinį aktyvumą, didina atsparumą stresui ir patiriamą malonumą. Šį kartą pateiksime dešimties produktų, kurie pakels serotonino lygį ir pagerins jūsų nuotaiką, sąrašą.
Pavasarinis konjunktyvitas (arba pavasarinis kataras) – tai lėtinis akies obuolio ir voko junginės uždegimas, paūmėjantis būtent prasidėjus pavasariui. Jį gali išprovokuoti kitos ligos, todėl gydytojai tiesiogiai sieja konjunktyvitą su nusilpusia žmogaus imunine sistema.
Viena iš didžiausių pasaulio paslapčių – tai žmogaus atmintis. Kodėl vieni žmonės sugeba prisiminti geriau nei kiti? Kodėl su amžiumi atmintis silpsta? Kaip išlaikyti atmintį?
Išdidžiai “protiniais” vadinami dantys dažniausiai sukelia vienas problemas. Retas kuris gali pasigirti tvirtais ir sveikais protiniais dantukais. Taigi, kodėl jie išauga, kam jie mums reikalingi ir ar nevertėtų jų ištraukti, kaip dažnai rekomenduoja gydytojai.
Saulė – puikus vaistas nuo liūdesio bei niūrių minčių. Mokslo įrodyta, jog veikiant ultravioletiniams spinduliams, smegenų ląstelėse ima gamintis vadinamasis laimės hormonas – serotoninas, kuris suteikia džiaugsmo ir žvalumo pojūtį, stiprina imunitetą. Būnant saulėkaitoje (pakanka vos 15 minučių per dieną), odoje formuojasi vitaminas D. Jis regu...
Dantų grožiui ir sveikatai svarbi ne tik elementari burnos ertmės higiena, bet ir tai, ką mes valgome bei geriame. Kai kurie mitybos produktai ir gėrimai gali pasitarnauti kovoje su bakterijų gaminamomis rūgštimis.
Vitaminai ir mineralinės medžiagos – tai tarytum orkestro atlikėjai, turintys savo partijas. Jie būtini normaliai medžiagų apykaitai, fiziologiniams procesams ir biocheminėms reakcijoms, vykstančioms mūsų organizme. Kaip atpažinti, kad kurio nors iš jų gauname per mažai? Ką tokiu atveju daryti?
Milijonai žmonių visame pasaulyje (tiek moterys, tiek vyrai) kenčia dėl knarkimo. Knarkimas yra ne tik erzinantis dalykas ir daugeliui porų sunkus kantrybės išbandymo testas, bet ir nemenkas pavojus žmogaus sveikatai, kadangi tai gali būti vienas iš pavojingos obstrukcinės miego apnėjos simptomų.
Jeigu rūkote neseniai ir dar nespėjote tapti labai priklausomi nuo cigarečių, turite galimybę mesti šį blogą įprotį pasitelkę gana primityvius metodus – kitaip tariant, be medikų pagalbos. Kaip tą padaryti, su kokiais sunkumais teks susidurti ir kaip juos įveikti?
Širdies skausmas yra apsauginė organizmo reakcija, signalas, kad kažkas negerai. Jis reikalingas, tačiau nepageidaujamas. Kokios jo priežastys ir kaip jo atsikratyti? Pirma į galvą šovusi mintis tikriausiai yra išgerti vaistų, tačiau ne viską, kas skauda, reikia gydyti. Ypač tada, kai priežastis nežinoma.
Rėmuo ir skrandžio opos – tai problemos, kurios kamuoja daugelį iš mūsų. Informacijos apie jas daugybė, tad gali atrodyti, kad viskas jau žinoma, tačiau iš tiesų – tai tik ledkalnio viršūnė. Specialistai įsitikinę: geriau ne gerti vaistus nuo rėmens, o išsiaiškinti tikrąją šio negalavimo priežastį.
Jau pirmaisiais savo gyvenimo metais kūdikiai pradeda skirstyti aplinkinius į savus ir svetimus, gerus ir blogus, linksmus ir rimtus. Vėliau, vystantis logikai, šis paprastas skirtymas perauga į aukštesnį lygį, taigi žmones imame vertinti pagal jų poelgius, išsakytas mintis ir t.t.
Turbūt apie jokį kitą sveikatos rūpestį nėra tiek daug įvairios informacijos, kaip apie nutukimą. Tačiau nepaisant to, vakarų pasaulio sveikatos specialistai skambina pavojaus varpais: nutukimas - naujoji epidemija.
Grožis reikalauja aukų – visos moterys puikiai žino šią tiesą, todėl nuo ryto iki vakaro savo kojytes vargina aukštakulniais bateliais, kurie, pripažinkime, atrodo išties dailiai ir itin moteriškai.
Peršalimo ligomis esame sirgę tikrai visi. Ir tikriausiai visi puikiai prisimename, kaip kankinomės negalėdami prakvėpuoti pro užgultą nosį. Jei norite apsisaugoti nuo peršalimo ligų, tuomet profilaktikai rinkitės nosies praplovimo procedūras.
Pasaulio sveikatos organizacijos specialistai prognozuoja, kad 2030 m. dažniausiai pasitaikanti liga pasaulyje bus depresija: šis sutrikimas pralenks net širdies ir kraujagyslių sistemos ligas.