Dažnai, ypač jauni ir skubantys žmonės vienu metu vartoja keletą vaistų nuo tokių negalavimų, kaip galvos skausmas, stresas, nerimas, peršalimas.
Įsivaizduokite pasaulį, kuriame kiekvienas pacientas turėtų tik jam individualiai pritaikytą gydymo metodą, paremtą aukščiausio lygio tyrimais bei ilgai kaupta mokslinių ir klinikinių tyrimų duomenų apie vėžį baze. Nors daugumai lietuvių tokia galimybė dar vis atrodo tik tolima svajonė, tačiau sparčiai pasaulyje plintantis diagnostinis tyrimas j...
Rudenį ir žiemą dienos trumpesnės, o atšalus orui mes gerokai mažiau laiko praleidžiame gryname ore ir mažiau judame. Tai tik kelios iš priežasčių, kodėl šaltuoju metų laiku mus apima melancholija ar net depresija.
Sutrumpėjus dienoms ir prasidėjus šildymo sezonui, kaipmat pajutome ir nemalonias šilto, sauso oro bei dirbtinio apšvietimo pasekmes – išsausėjo oda, nosies gleivinė, pavargo ir ėmė perštėti akys.
Visuomenei vis dar trūksta žinių apie žvynelinę. Dauguma žmonių įsivaizduoja, kad ši liga užkrečiama, todėl vengia kontakto su sergančiu: bijo prisiliesti, paspausti ranką ar apsikabinti.
Kiekviena rimtesnė liga yra apipinta mitų ir baimių. Ne išimtis ir prostatos vėžys. Lietuvoje ši liga kasmet nusineša 500-600 vyrų gyvybių. Skaičiai yra dideli, liga – dažna, todėl kiekvienas yra girdėjęs arba net dalijęsis įvairiais mitais apie prostatos vėžio profilaktiką, tai, kas sukelia šią ligą, kiek skausminga diagnostika ir kokie veiksmi...
Visi mes kiekvieną dieną netenkame plaukų – skiriasi tik jų kiekis. Bet viena, kai jis yra normalus, ir visai kas kita, kai dėl iškrentančių plaukų kiekio tenka skubėti pas gydytoją. Kodėl taip nutinka ir kas dėl to kaltas?
Apie 6 proc. vaistinėse apsilankančių žmonių susiduria su rimtu vaistų nesuderinamumu, galinčiu sukelti pavojų sveikatai. Visgi vaistininkai pastebi, kad apie būtinybę derinti vaistinius preparatus pacientai dažniausiai net nežino. Užkirsti kelią dėl nesuderinamumo galimiems rimtiems sveikatos sutrikimams nuo šiol padeda viena pažangiausių Europ...
Nėra miego – nėra gyvenimo. Tikrąja ta žodžio prasme, nes miegoti žmogui tiesiog būtina. Paprasčiausi miego sutrikimai gali smarkiai paveikti visą gyvenimą, nes nepailsėjęs organizmas nesugeba susitvarkyti net ir su paprasčiausiomis kasdienėmis situacijomis.
Niekada nebūčiau pagalvojusi, kad tai gali nutikti man – tai dažna frazė, kurią išgirsta gydytojai onkologai iš moterų, kurioms nustatomas krūties vėžys. Medikai vienbalsiai sutaria, kad užleistų šios klastingos ligos atvejų būtų mažiau, jeigu moterys į savo darbų sąrašą nepamirštų įtraukti punkto „pasitikrinti sveikatą“.
Visiems mums puikiai žinoma, kad suaugusiam žmogui per parą reikia vidutiniškai 7–8 valandų miego. Deja, tokią prabangą sau galima leisti ne visada – pasitaiko dienų, o kartais net savaičių ar mėnesių, kai miegui galime skirti ne daugiau kaip po 4 ar 5 valandas.
Dauguma žmonių prisipažįsta, kad vartodami skirtingus vaistus ar kitus medikamentus net nesusimąsto apie galimą jų nesuderinamumą ir gresiančias pasekmes.
Nemažai daliai žmonių yra reikalinga konsultacija ir pagalba derinant vaistus. Spalio viduryje viename didžiausių vaistinių tinklų Lietuvoje pradėjo veikti viena pažangiausių Europoje vaistų suderinamumo sistemų, leisianti nesunkiai derinti medikamentus.
Tyrimai rodo, kad žmonėms, vartojantiems keletą skirtingų vaistų, tikimybė susidurti su bent viena neigiama vaistų sąveika siekia 50 proc. Ne kiekvienas žino, kad vaistų nesuderinamumo sąlygotos pasekmės gali sukelti rimtų pasekmių sveikatai.
Kasdienis skubėjimas, netikėti papildomi darbai, nerealistiški klientų reikalavimai, laiko stoka – daugelio dirbančiųjų kasdienybė. KTU viešėjęs Brėmeno universiteto mokslininkas dr. Guido Beckas teigia, jog darbe patiriamas stresas daugeliu atvejų lemia ir ankstyvą išėjimą į pensiją – su šia problema susiduriama tiek besivystančiose, tiek ekono...
Suaugusieji ir patys ne visada ir ne visi teisingai maitinasi, o ryte į darbą išskuba nepusryčiavę. Nejučia jų pavyzdžiu seka ir vaikai. Rūpestinga „Gintarinės vaistinės“ vaistininkė Jolita Skinderskienė sako, kad vaikams pusryčiai ypač svarbūs. Ne mažiau svarbu ir ką vaikas pusryčiams valgo.
„Dar porą savaičių pakentėsiu, o paskui galėsiu išsimiegoti iki soties“, – kartais guodžiame save užgriuvus gausiems darbams. Ir iš tiesų, motyvacija ir tikslo iškėlimas, jo siekimas gali padėti kompensuoti laikiną miego trūkumą. Tačiau dirbti miego sąskaita nuolat – neprotinga ir žalinga sveikatai. Juolab, kad tai neigiamai veikia ir mūsų produ...
Krūtinėje „spurdantis paukštis“ ar „kunkuliuojantis puodas“ – tokiais ir panašiais epitetais žmonės apibūdina jausmą, kuris patiriamas, sergant prieširdžių virpėjimu. Tai pats dažniausiais ilgalaikis širdies ritmo sutrikimas. Nuo jo kenčia apie 3 proc. visų pasaulio gyventojų. Verta susipažinti su prieširdžių virpėjimo simptomais – galbūt ateity...
Psichologų teigimu, pavyzdys, o ne žodiniai pamokymai veikia geriausiai, tačiau, net ir tai žinodami, dažniau tėvai vaikus moko žodžiais, o ne darbais.
Rudenį daugumą apimančios slogios nuotaikos priežastys skirtingos, tačiau mokslininkai sutaria, kad tai vienaip ar kitaip susiję su saulės šviesa arba, tiksliau, jos stygiumi.
Lietuvoje iš tūkstančio gyventojų nuo gripo pasiskiepija vidutiniškai 30 asmenų, Latvijoje - 65, Estijoje – 52 asmenys. Tuo tarpu JAV tūkstančiui gyventojų tenka net 250 pasiskiepijusių, Europoje vidutiniškai – 177.