Kodėl slenka plaukai?

Kodėl slenka plaukai?

Visi mes kiekvieną dieną netenkame plaukų – skiriasi tik jų kiekis. Viena, kai jis yra normalus, ir visai kas kita, kai dėl iškrentančių plaukų kiekio tenka skubėti pas gydytoją. Kodėl taip nutinka ir kas dėl to kaltas?
 
Dažniausiai plaukų slinkimas yra laikinas reiškinys, sukeltas vienokių ar kitokių aplinkybių, kaip, tarkime, nėštumas ar netinkamas vanduo. Tačiau kai plaukų netenkama nuolat, metas skambinti pavojaus varpais ir skubėti gelbėti savo šukuoseną. Juolab kad tai ne tik tuštybės klausimas. Beveik visada plaukų slinkimo priežastys slypi giliau mūsų organizme ir gali būti labai rimtos, pradedant hormonų svyravimais, vartojamais vaistais ir baigiant užslėptomis ligomis.

Tad kada panikuoti neverta, o kada delsti nebegalima?

Medikų teigimu, normalu, kai žmogus per dieną netenka iki 100 plaukų. Jei daugiau, tai jau pavojingas signalas. Ir metas pradėti ieškoti problemos priežasčių.
 
Stresas
 
Tiek fizinis, tiek ir emocinis stresas gali smarkiai paveikti plaukų tankumą. Omenyje turima ne įtempta savaitė darbe, o ilgalaikiai gilūs stresai, tokie kaip skyrybos, traumos, atleidimas iš darbo. Tuomet išsiskiriančio streso hormono kortizolio kiekiai gali lemti plaukų išslinkimą ar net sunykimą.

Gimdymas, operacijos, kitokie krūviai, tenkantys mūsų sveikatai, taip pat didina riziką.

Po medicininių procedūrų problemos dėl plaukų paprastai netampa nuolatinės, tačiau gali ilgam – mėnesiams, kartais net metams, – apkartinti gyvenimą.

Tokiu atveju labai svarbu pirmiausia apriboti neigiamą streso įtaką. Kritiniais atvejais gali tekti pavartoti raminamųjų, nepakenks stiprinantys vitaminų ir mineralinių medžiagų kompleksai.

Ypatingą dėmesį skirkite visavertei subalansuotai mitybai, valgykite gyvulinių baltymų turtingą maistą – nepamirškite, šie baltymai yra viena iš plaukų keratino statybinių medžiagų.

2 psl. »

Komentarai (1)

Toma 2016-12-07 14:19
Man po didelių stresų labai slinko plaukai. Vienintelis kas padėjo, tai Evelle papildai plaukams, odai.Sustojo slinkimas ir pradeda atauginėti plaukai.