Melisa – tai daugiametis žolinis augalas, naudojamas nuo neatmenamų laikų. Mėgstama ji ne be reikalo - jos naudingų savybių sąrašas labai ilgas.
Žiemą padaugėjus peršalimų ir kvėpavimo takų ligų, žmonės nuo jų ginasi įvairiomis priemonėmis, įskaitant ir arbatas. Pasak prekybininkų, populiariausios šiuo metu laiku yra arbatos su imbieru, citrina ir kitomis sudedamosiomis dalimis, tradiciškai laikomomis veiksmingomis kovojant su peršalimu. Specialistės dalijasi patarimais, kaip tokį gydymą...
Skausmingi pojūčiai ryjant maistą arba seiles – gana paplitęs ir išties nemalonus reiškinys, ypač varginantis šaltuoju metų laiku. Kovoti su skausmu galima liaudiškomis priemonėmis. Štai 5 išties efektyvūs būdai!
Gyvename nuolatiniame skubėjime, įtampoje, dažnai nelieka laiko pabūti tyloje, įsiklausyti į save. Pasidarome patys sau svetimi. Tada ieškome, kas galėtų mums padėti susigrąžinti tą prarastą ryšį. Mūsų žodyne kuriuo nors metu atsiranda žodis „terapija“. Apie vieną jos rūšių – terapiją garsu – kviečiame pakalbėti kiek išsamiau.
Nuo seno šaltalankiai labai mėgstami ir vertinami – ir ne be reikalo (kiekvienoje jų uogelėje yra labai daug vitaminų ir mineralinių medžiagų). Tai nepakeičiamas vaistas turintiems skrandžio problemų, sergantiems peršalimo ir daugeliu kitų ligų. Jų aliejumi galima gydyti net hemorojų, gimdos kaklelio eroziją, virškinamojo trakto sutrikimus ir kt.
Šaltuoju metų laiku susirgti labai paprasta. Nepriklausomai nuo to, ar kosulys sausas, ar drėgnas, gydyti jį būtina, ir kuo greičiau – juk uždelsus problemų prisideda dar daugiau. Siūlome išbandyti paprastą ir efektyvią priemonę – medaus kompresą.
Jums sunku susikaupti, jaučiate nerimą ir net atrodo, kad nedaug trūksta iki panikos? Greičiausiai tai reiškia, kad nesusidorojate su patiriamu stresu. Ką daryti?
Pakitusi nagų forma, spalva ar struktūra – rimtas įspėjimas apie sveikatos sutrikimus, kurių nevalia ignoruoti. Tai gali būti signalas ne tik apie nusilpusią imuninę sistemą, vitaminų trūkumą, tačiau ir perspėjimas apie širdies darbo, kraujotakos, skydliaukės sutrikimus ar kitas ligas.
Vasara – puikus metas pastiprinti organizmą. Aplinkui žydinčios vaistažolės tinka tiek šiltuoju sezonu sveikatos gerinimui ar negalavimų gydymui, tiek ruošiant atsargas žiemai. Žolininkė Danutė Kunčienė įvardina naudingiausius vasarą žydinčius vaistinius augalus, galinčius suteikti stulbinančios naudos.
Antrojo tipo cukrinis diabetas - viena sparčiausiai plintančių ligų pasaulyje, tame tarpe ir Lietuvoje. Mūsų šalyje sergančių šiuo metu yra daugiau nei 51 000. Gydytojai spėja, kad realūs skaičiai yra bene dvigubai didesni, nes tiek pat žmonių ji nediagnozuota.
Kad būtumėte sveiki visus metus, jau nuo ankstyvo pavasario verta pradėti rinkti vaistinius augalus. Štai keli iš jų!
Dėl gausių vitamino C atsargų kiviais laikomi puikia ir natūralia organizmo imuninės sistemos stiprinimo priemone. Vos vienas vaisius užtikrina, kad gautume reikalingą vitamino C dienos normą (100 g kivių yra 100–200 mg vitamino).
Orams nedžiuginant, dažnai skamba raginimai stiprinti imunitetą. Stipri sveikata ir atsparumas leidžia visai nesirgti arba įvairių negalavimų patirti kur kas rečiau.
Kupiškio rajone gyvenantis ilgametis gydytojas Aleksandras Vaitoška – tikra vaikštanti enciklopedija, mielai besidalijantis patirtimi apie sveiką gyvenimo būdą, įvairias sveikatinimo priemones ir procedūras. Jaunatviškas ir energingas vyriškis nustebina pasakęs, kad jam netrukus sueis 72-eji.
Rudenį ir žiemą ypatingai verta prisiminti, kad įvairius negalavimus galima malšinti ne tik vaistais, bet ir natūraliomis arbatomis.
Piktybiniai navikai – dažniausia mirties priežastis po širdies ir kraujagyslių ligų, o sergamumas onkologinėmis ligomis Lietuvoje vis auga. Kasmet diagnozuojama beveik 18 tūkst. vėžio atvejų, iš kurių dažniausi – priešinės liaukos, odos (be melanomos), storosios žarnos (gaubtinės ir tiesiosios), krūties ir plaučių piktybiniai navikai. Vyrai Liet...
Masažas padeda atpalaiduoti įtemptus raumenis, skatina į juos kraujo pritekėjimą ir išvaduoja iš sąstingio – bet tai toli gražu ne viskas. Kaip rodo kai kurie tyrimai, reguliarus masažas net padeda pagerinti imunitetą, nes stimuliuoja baltųjų kraujo kūnelių gamybą. Ne mažiau svarbu ir tai, kad jis pagelbėja atsipalaiduoti psichologiškai, suteiki...
Medus, bičių nuodai ir žiedadulkės gydymui naudojami jau labai seniai. Medus laikytas geriausiu vaistu nuo pačių įvairiausių ligų, pradedant persišaldymu ir baigiant tuberkulioze ar gastritu. Praėjusio amžiaus pradžioje jis net naudotas oficialiai ligoninėse.
Sveiko gyvenimo būdo propaguotojams terminas „adaptogenai“ greičiausiai nėra naujas ir nežinomas, bet daugumą kitų žmonių jis trikdo.
Žalumynai ne tik suteikia patiekalams malonų aromatą ir subtilų skonį, bet ir papildo beišsenkančių naudingųjų medžiagų atsargas organizme, padeda įveikti daugelį negalavimų.
Širdies ir kraujagyslių ligos – sveikatos sutrikimas, kasmet nusinešantis daugiausia žmonių gyvybių.