Patys sveikiausi produktai dažnai būna tie, kurių visada turime ranka. Pavyzdžiui, bulvės. Pačios jos, tiesa, ne visada yra pats dietiškiausias pasirinkimas (viskas priklauso nuo to, kaip jos paruoštos), bet bulvių sultys – jau visai kas kita.
Kepenys – savotiškas žmogaus kūno detoksikatorius. Tai antras didžiausias mūsų organas, atliekantis daugybę skirtingų funkcijų: jos reguliuoja mūsų antsvorį bei hormonų kiekį, dalyvauja virškinimo procese, pašalina bakterijas iš kraujo, padeda kūnui pasisavinti naudingąsias maistines medžiagas, stiprina imuninę sistemą ir degina riebalus. Kad ke...
Ar žinojote, kad laurų lapai mažina cukraus lygį kraujyje, slopina apetitą ir padeda nuo sąnarių skausmų? Siūlome išbandyti 3 nesudėtingus receptukus!
Žiedadulkės – tai vienas iš vertingiausių produktų, kokius tik gali mums pasiūlyti motulė Gamta. Visame pasaulyje jis turi didžiulę paklausą, ir ji auga vis labiau. Kuo jos naudingos, kaip jas vartoti ir saugoti?
Peršalimo ligas, perštinčią gerklę ar alerginę slogą dažnai siejame su sezonų kaita. Pasirodžius saulei skubame į lauką, tačiau apsirengiame netinkamai, o tuomet jau kovojame su kylančia temperatūra, kosuliu, sloga ir kitomis bėdomis. Kaip to išvengti ir apsisaugoti natūraliais būdais?
Alavijas (alijošius) – gerai pažįstamas augalas, kurį daugelis mielai augina savo namuose. Tai ne tik puiki kambario puošmena, bet taip pat ir vaistinė priemonė! Ar žinote, kam ji tinka?
Atrodo, dar visai neseniai iškylavome gamtoje, neskubėjome vyti atžalų iš ledinio ežero ar jūros: nuo maudynių pamėlusių lūpų ir nuo šalčio kalenančių dantų pasekmes greitai išsprendė pilnos saujos uogų ir burnoje tirpstančių vaisių gausa. Tačiau saulės spindulius ir šiltą vėjelį pakeičia lietus ir dargana, o gerą nuotaiką – rūpestis dėl peršali...
Bičių pikis (propolis) – nuo seno naudojama natūrali medžiaga, ne tik padedanti stiprinti imuninę sistemą, bet ir gelbstinti užklupus įvairiausioms ligoms. Kuo naudingas šis bičių produktas?
Gerklės perštėjimas, kosulys, sloga, karščiavimas – tokie negalavimai persekioja žmones, kurių organizmas nespėja prisitaikyti dėl staiga atšilusio ar atšalusio oro. Ūmios kvėpavimo takų infekcijos – dažnas reiškinys ir vasarą, paguldantis į ligos patalą. Todėl vasarą viena dažniausių priežasčių, kodėl prasta savijauta gali apkartinti atostogas ...
Kakavos sviestas tinka ne tik saldumynams gaminti. Jame yra tokių svarbių komponentų kaip palmitino, linolinės, oleinės ir stearino rūgščių, todėl jo galima rasti daugelyje gydomųjų priemonių. O tonizuojamosios ir gijimą skatinančios savybės, kurių kakavos sviestui suteikia kofeinas, metilksantinas bei taninai, daro jį nepakeičiamą kosmetologijoje.
Šie gėrimai padės jums lengviau ir greičiau užmigti.
Sklandžiam širdies raumens darbui užtikrinti naudingi tam tikri augalų ekstraktai, vitaminai ir mineralai. Vaistinėse jų yra daug ir įvairių. Kaip teisingai pasirinkti? Tai nėra lengva užduotis, nes komponentų širdžiai kombinacijos ir proporcijos yra atskiras mokslas. Pavyzdžiui, retas kuris žino, kad valerijonų ir gudobelių sausųjų ekstraktų ne...
Žmogaus gyvenimo ritmas – tai jo širdies ritmo atspindys. Per visą gyvenimą širdis susitraukia apie 3 milijardus kartų. Kad organizmas būtų gerai aprūpinamas krauju, širdis turi dirbti be jokių priekaištų – jos susitraukimai turi būti ritmingi ir stiprūs. Jei žmogus nesilaiko darbo ir poilsio režimo, negali atsikratyti žalingų įpročių, nemoka at...
Pastarnokai – tolimi morkų ir petražolių giminaičiai. Nors auga Europoje, Sibire ir Kaukaze, tikroji jų tėvynė lieka nežinoma. Kai kurie mokslininkai spėja, kad augalas kilo iš Šiaurės Europos, tačiau, kad ir kaip ten būtų, svarbiausia ne tai. Ar žinojote, kokiomis naudingomis savybėmis jis pasižymi?
Ramunėlė – vaistingas augalas, žydintis gegužės – rugpjūčio mėnesiais. Jau nuo seno žinoma, kad jos žiedai gydo vidaus ir išorės ligas. Ji dar gali būti vadinama remule, marūna ar tiesiog vaistine ramunėle.
Ar žinojote, kad rauginti kopūstai – ne tik skanu, bet ir naudinga? Dar garsusis keliautojas ir atradėjas Džeimsas Kukas sakė: „Rauginti kopūstai išvaro iš kūno visas ligas. Jie gelbsti mano jūrininkų gyvybes.“ Tai kaipgi veikia šis vaistas ir kokias ligas juo geriausia gydyti?
Ramybė – didžiausia vertybė. Tik ramybės būsenoje galime pilnai išgyventi teigiamas emocijas, pastebėti gyvenimo grožį ir sugebėti juo džiaugtis. Kiekvienoje moteryje slypi galia kontroliuoti savo psichologinę būklę. O tais momentais, kai nepavyksta, dažnai norisi pabėgti. Tuomet geriausiai atsigręžti į gamtą, pasisemti pozityvių minčių iš plači...
Lietuvoje linų auginimas turi gana gilias tradicijas. Linas auginamas ne tik kaip pluoštinis, bet ir kaip turintis nemažai gydomųjų savybių augalas: sėmenyse gausu riebalų, baltymų bei dietinių skaidulų, aliejuje – daug įvairių vitaminų, provitamino A, mineralinių medžiagų, fermentų ir t. t.
Tradicinėje medicinoje saldymedžių šaknys jau nuo seno vertinamos kaip priemonė, padedanti įveikti daugybę įvairiausių vidaus ligų. Kelis tūkstančius metų kinų mediciną propaguojantys gydytojai jomis gydė daugelį negalavimų – nuo skrandžio opų ir vidurių užkietėjimo iki vėmimo.
Natūraliais priedais praturtintos arbatos smarkiai skiriasi nuo įprastos žaliosios ar juodosios arbatos – jos turi daug vitaminų ir mikroelementų, darančių gėrimą ne tik skanesnį, bet ir naudingesnį.
Išskleistų plaučių paviršiaus plotas sudarytų 80 kvadratinių metrų. Tai maždaug pusė krepšinio aikštelės ploto