Vargina pilvo pūtimas ir skausmas? Tai gali būti klastingos ligos simptomai

Partnerio turinys
Šis turinys inicijuotas projekto partnerio
Vargina pilvo pūtimas ir skausmas? Tai gali būti klastingos ligos simptomai

Pilvo pūtimas ir skausmas, viduriavimas ar vidurių užkietėjimas – simptomai, kurie kamuoja dažną. Suprasti, kas šiuos negalavimus sukelia, kartais būna sunku.

 

Maždaug 20 procentų pasaulio gyventojų turi dirgliosios žarnos sindromą (toliau – DŽS) – funkcinį žarnyno motorikos sutrikimą, kuris ir sukelia nemalonius virškinimo sistemos sutrikimus.

 

Priežastys, kodėl atsiranda DŽS?

 

Viena pagrindinių DŽS atsiradimo priežasčių yra stresas bei nuolatinė įtampa. Ne paslaptis, kad šiandieninis gyvenimo ritmas visuomet skubant, daug dirbant neskaičiuojant viršvalandžių, užsiimant daugybe skirtingų veiklų – priverčia žmogų jaustis nuolat įsitempusiu. Neretai tokio gyvenimo būdo pasekmė – atsiradęs DŽS.

 

Kita šios ligos priežastis – žarnyno infekcinės ligos, kuomet iki galo nepasveikus nuo kokio nors viruso ar bakterijos, ilgą laiką jaučiami liekamieji reiškiniai, kurie paskatina žarnyno motorikos sutrikimą.

 

DŽS atsiradimą gali lemti ir mitybos pokyčiai. Kadangi šiandien itin populiaru keisti mitybos įpročius, atsisakyti tam tiktų maisto produktų, laikytis įvairiausių dietų – tokie kardinalūs pokyčiai gali žarnynui kelti stresą, kol priprantama prie pasikeitusios mitybos.

 

Simptomai ir kaip sau padėti?

 

DŽS simptomai gali būti įvairūs ir pasireikšti individualiai. Vienus gali kamuoti vidurių užkietėjimas, kitus atvirkščiai – viduriavimas, o dar kitus labiausiai varginti pilvo pūtimas, raižymas ar spazminiai pilvo skausmai. Pilvo skausmas – bene pagrindinis ligos simptomas. Kaip atskirti, kad skauda dėl DŽS? Susiorientuoti padeda tai, kad skausmas su pertraukomis trunka jau kurį laiką (ne mažiau kaip 3 mėnesius), o skausmo priepuolis trunka iki kelių valandų. Svarbu atsiminti, kad esant DŽS pilvo neskauda naktį.

 

Įtariant, kad DŽS sukelia nuolatinis stresas bei įtampa, rekomenduojama didinti fizinį aktyvumą, išbandyti įvairius meditacijos būdus, kvėpavimo pratimus, užsiimti savo mėgstama veikla bei kitaip gerinti savo tiek fizinę, tiek psichologinę sveikatą.

 

Taip pat viena patikimiausių pagalbų kamuojant DŽS – yra probiotikai. Pasirinkus tinkamą probiotiką, jis gali padėti susitvarkyti su pilvo skausmais, pilvo pūtimu, vidurių užkietėjimu ir viduriavimu.

 

Teigiamas probiotikų poveikis mažinant dirgliosios žarnos simptomus pagrįstas moksliškai, todėl jei skundžiatės anksčiau įvardintais simptomais, probiotikai – vienas iš patikimiausių ir saugiausių variantų, kaip sau padėti. Tik atminkite, norint užtikrinti probiotikų teigiamą naudą, juos būtina vartoti ilgą laiką – mažiausiai 4 savaites.

Komentarai