TOP5 būdai, kaip sustiprinti imunitetą: išbandykite

TOP5 būdai, kaip sustiprinti imunitetą: išbandykite

Šaltuoju metų laiku vartojame mažiau šviežio maisto – uogų, vaisių ir daržovių, be to, gauname mažiau saulės šviesos. To pasekoje ima stigti įvairių vitaminų ir silpnėti imuninė sistema – puola peršalimas ir virusai. Atrinkome 5 patarimus, kurie padės sustiprinti imunitetą ir pavasarį pasitikti sveikiems.

 

Pasirūpinkite emocine sveikata

 

Moksliškai įrodyta, jog daug streso patiriantys ir su tuo nekovojantys žmonės įvairiomis peršalimo ligomis suserga žymiai dažniau. Priežastis – ženkliai silpnesnė imuninė sistema.

 

Jeigu norite išvengti ligų, pradėkite kovoti su neigiamomis emocijomis jau šiandien. Medituokite, užsiimkite joga, klausykite raminančios muzikos, skaitykite, užsiimkite rankdarbiais, gaminkite savo malonumui ar sportuokite. Iš tiesų, tiks bet kokia veikla, kuri padės užmiršti rūpesčius ir pasijusti ramiau.

 

Išeikite pasivaikščioti

 

Kelis kartus per dieną skirkite laiko 10-ties minučių pasivaikščiojimams lauke. Tokia mankšta ir grynas oras priverčia antikūnius ir balstąsias kraujo ląsteles po kūną keliauti greičiau. Būtent taip organizme kilęs ligos židinys randamas greičiau ir imuninė sistema su liga kovoti pradeda dar nepasireiškus pirmiesiems sindromams.

 

Naudokite augalų sėklų aliejus

 

Maistą kepkite su alyvuogių aliejumi. Būtent šiame aliejuje yra sveikųjų riebalų, kurie veikia kaip tepalas ar alyva ląstelėms. Tai didina imuniteto aktyvumą ir skatina organizmo atsparumą ligoms.

 

Nepersivalgykite

 

Persivalgymas ne tik kenkia išvaizdai, tačiau ir silpnina imuninę organizmo sistemą. Viršsvorio turinys pacientai turi didesnę tikimybę susirgti įvairiomis peršalimo ligomis, be to, juos dažniau kamuoja ir lėtiniai susirgimai.

 

Pasirūpinkite kokybišku miegu

 

Turbūt jau esate girdėję, kad suaugęs žmogus per parą miegui turėtų skirti nuo 7 iki 9 valandų. Vis dėlto, naujausi tyrimai rodo, kad svarbu ne išmiegotos valandos, o miego kokybė.

 

Jei norite gerai išsimiegoti, nepamirškite gerai išvėdinti miegamojo, prieš naktį nevartokite kofeino bei venkite riebaus maisto.

 

Visų šių punktų turėtumėte laikytis ne tik šaltuoju, bet ir šiltuoju metų laiku. Tausokite ir saugokite save!

Komentarai