TOP priemonės, kurios padės veiksmingai apsisaugoti nuo virusų

TOP priemonės, kurios padės veiksmingai apsisaugoti nuo virusų
@ Shutterstock

Vienas labiausiai rekomenduojamų atlikti žingsnių, kuomet siaučia įvairios sezoninės virusinės infekcijos, yra skiepijamasis. Visgi skiepai nuo užsikrėtimo pačia liga neapsaugo, o tik padidina tikimybę išvengti ligos šalutinių poveikių, jeigu tektų susirgti. Beje, ne nuo visų rūšių virusų spėjama sukurti skiepų vakcinas, tad geri higienos įpročiai, pavyzdžiui, dažnas ir kruopštus rankų plovimas, gali padėti sustabdyti mikrobų plitimą ir išvengti kvėpavimo takų ligų, tokių kaip gripas ir kitokios infekcijos.Žemiau pateikiami septyni pagrindiniai žingsniai, kurių laikantis, sustabdomas mikrobų plitimas ir sumažėja tikimybė užsikrėsti virusinėmis infekcijomis:

 

 1. Venkite artimo kontakto su sergančiais žmonėmis. Kiek įmanoma, bendraukite mažiau su negaluojančiais asmenimis, venkite viešų susibūrimų, kuomet virusinė infekcija itin aktyviai plinta.

   

 2. Būkite namuose, kai patys sergate. Jei įmanoma, dirbkite iš namų arba tiesiog ilsėkitės. Tai padės išvengti jūsų ligos tolimesnio plitimo – perdavimo kitiems.

   

 3. Uždenkite burną ir nosį, kai kosite ar čiaudite. Šių veido zonų uždengimas kokiu nors audiniu, pavyzdžiui, čiaudėjimas į rankos linkį ties alkūne, neleis plisti mikrobams aplinkoje.

   

 4. Gerai plaukite rankas. Dažnai ir kruopščiai plaudami rankas, padėsite sau apsisaugoti nuo mikrobų Jei neturite galimybės pasinaudoti muilu ir vandeniu, naudokite rankų antiseptiką arba antibakterines servetėles.

   

 5. Venkite liesti plikomis, neplautomis rankomis akis, nosį ar burną. Bakterijos dažnai lengvai išplinta, kai žmogus paliečia tai, kas užteršta mikrobais (pavyzdžiui viešojo transporto sėdynės atlošą), o tada paliečia akis, nosį ar burną.

   

 6. Reguliariai dezinfekuokite namus. Valykite ir dezinfekuokite dažnai liečiamus paviršius namuose ir savo darbo vietoje.

   

 7. Ilsėkitės ir venkite streso. Daug miegokite, būkite fiziškai aktyvūs, stenkitės suvaldyti stresą, gerkite daug skysčių ir valgykite maistingą maistą.

Komentarai (1)

Jonas 2020-03-04 18:55
Jeskau draugės