Sutrikęs žarnynas gali išduoti klastingą ligą: svarbu neignoruoti šių simptomų

Sutrikęs žarnynas gali išduoti klastingą ligą: svarbu neignoruoti šių simptomų

Mokslininkų teigimu, nuo dirgliosios žarnos sindromo kenčia beveik 20 procentų populiacijos. Neretai, tai vadinama 21 amžiaus liga, kurią sukelia stresas ir greitas gyvenimo ritmas. Nors vieniems žmonėms šis sindromas nesukelia didelių nepatogumų, kiti kenčia labiau. Taigi, kokie simptomai išduoda dirgliosios žarnos sindromą ir kaip sau padėti?

 

Pagrindiniai simptomai

 

Gydytojai išskiria šiuos, pagrindinius, dirgliosios žarnos sindromo simptomus:

 

· Pilvo skausmas

· Dažnas tuštinimasis

· Tuštinimosi sutrikimai

· Išmatų pakitimai

· Nepilno pasituštinimo jausmas

· Viduriavimas

· Vidurių užkietėjimas

· Išmatos su gleivėmis, bet be kraujo

· Pilvo pūtimas

 

Pacientai dažniausiai skundžiasi viduriavimo ir vidurių užkietėjimo epizodais, kurie laikui bėgant vienas kitą keičia. Svarbu paminėti ir tai, kad dirgliosios žarnos sindromas yra epizodinis, o nemalonūs pojūčiai yra linkę pranykti ir vėl atsinaujinti.

 

Galimos priežastys

 

Dirgliosios žarnos priežastys nėra aiškios, tačiau manoma, kad didžiausią įtaką šio sutrikimo pradžiai ir tolesnei eigai turi psichologiniai veiksniai. Nuolatinis stresas, greitas gyvenimo būdas, būsto ar darbo vietos keitimas, nerimas, visa tai, sukelia cheminių medžiagų pokyčius smegenyse, o tai veikia ir virškinamąjį traktą, sutrikdo žarnyno veiklą.

 

Gydymas ir prevencija

 

Kol kas nėra jokio konkretaus vaisto, kuris padėtų įveikti dirgliosios žarnos sindromą. Gydytojai teigia, kad veiksmingiausias būdas kovoti su nemaloniais pojūčiais – keisti gyvenimo būdą, išmokti atsipalaiduoti ir tinkamai maitintis.

 

Jeigu jums pasireiškia dirgliosios žarnos sindromas, turite pasirūpinti tinkamu dienos ritmu – visuomet tuo pačiu metu eikite miegoti ir kelkitės. Kitas svarbus aspektas, į kurį derėtų atkreipti dėmesį, tai mityba. Pasistenkite, kad maisto racionas būtų kuo įvairesnis, valgykite žalumynus ir skaidulomis praturtintą maistą, venkite produktų, kurie sukelia sindromo paūmėjimą. Ir galiausiai, ribokite įtampą ir stresą. Ekspertai rekomenduoja išmokti atsipalaidavimo ir kvėpavimo technikų, kurios padės nurimti ir atgauti balansą po sunkios dienos.

 

Svarbiausia – laiku kreiptis į gydytojus

 

Jeigu nemalonūs virškinamojo trakto pojūčiai kamuoja nuolatos, trikdo gyvenimo kokybę, jeigu išmatos įgavo keistą spalvą, kvapą ar jose yra kraujo – svarbu kuo greičiau kreiptis į gydytojus. Specialistai skirs reikalingus tyrimus, patikslins diagnozę ir nustatys atitinkamą gydymą.

Komentarai

Ar žinote, kad...

Vienas britų žurnalas yra paskelbęs atlikto eksperimento duomenis, kurio metu nustatyta, kad moteris, gyvenusi 50 metų santuokoje su knarkiančiu vyru, praranda 4-erius metus miego.

Kitas faktas