Sukurta nauja danga, apsaugosianti chirurgines siūles nuo infekcijų

Sukurta nauja danga, apsaugosianti chirurgines siūles nuo infekcijų

Masačiusetso universitete (JAV) sukurta nauja antibakterinė danga, beveik 1000 kartų efektyvesnė kovoje su infekcijomis, negu bet kurie kiti šiandien plačiai naudojami komerciniai pavyzdžiai.

Infekcijos po operacijų – viena iš dažniausiai pasitaikančių komplikacijų, dėl kurios pacientas negali grįžti namo, o ligoninės personalas turi juo ilgiau rūpintis. Šiandien plačiai naudojamose antibakterinėse dangose yra antibiotiko triklozano. Deja, ši medžiaga puikiai pažįstama ne tik mums, bet ir bakterijoms. Per kelis dešimtmečius jos tapo atsparios jo poveikiui. Patį triklozaną žmogaus organizmas absorbuoja ir kaupia, todėl labai tikėtina, kad gali pasireikšti koks nors nepageidaujamas poveikis (pavyzdžiui, triklozanas gali neleisti susitraukti raumenims).

Kitas triklozano trūkumas – nors jis ir stabdo bakterinių kultūrų augimą, tačiau jau esančių paciento žaizdoje nesunaikina.

Dėl šių priežasčių Masačiusetso universiteto mokslininkai ieškojo išeities. Jie ėmė naudoti naują polimerinę medžiagą, kurios dizainas pagrįstas natūralių antimikrobinių peptidų, galinčių sunaikinti itin daug bakterijų, struktūra. Tai reiškia, kad superbakterijų atsiradimo tikimybė būtų mažai tikėtina.

Straipsnyje, publikuotame žurnale „Langmuir“, smulkiai aprašomi naujos dangos testavimo rezultatai. Pasirodė, kad ji beveik 1000 kartų efektyvesnė už seną ir nelabai gerą antibiotiką triklozaną.

Komentarai