Jeigu esate 40 metų arba vyresnė, bei pastebite pasikeitusį menstruacinį ciklą, gali būti, kad artėja menopauzė. Vis dėlto, menopauzę išduoda ne tik pasikeitusios mėnesinės, todėl šį kartą atrinkome dažniausius simptomus, kuriais skundžiasi į penktąją dešimtį įkopusios moterys.
Pokyčiai prasideda pamažu
Prasidėjus menopauziniam procesui simptomai pradeda ryškėti palaipsniui. Šiame etape menstruacijos vis dar būna reguliarios, tačiau pasireiškia du požymiai – naktinis prakaitavimas ir nuotaikos pokyčiai.
Karališkoji akušerių ir ginekologų kolegijos teigimu, staigius nuotaikos svyravimus gali nulemti mažėjantis estrogeno ir progesterono kiekis. Tuo tarpu naktinį prakaitavimą sukelia staigūs hormonų kiekio šuoliai.
Simptomų įvairovė
Anksčiau minėtais simptomais menopauzė nesibaigia. Daugelį moterų kankina visa puokštė nemalonių pojūčių:
Kaip sau padėti?
Dauguma pacienčių nesuvokia, kad jau įžengė į perimenopauzės periodą, nes menstruacijos dar neišnyko.
Sumažėjus estrogeno kiekiui, sumažėja kalcio kiekis kauluose, o tai gali sukelti osteoporozę. Siekiant sumažinti šios sveikatos komplikacijos riziką, būtina subalansuoti mitybą taip, kad organizmas gautų pakankamai kalcio.
Mankštinimasis taip pat yra labai svarbus, norint išlikti sveikoms menopauzės metu ir po jos, nes įrodyta, kad aktyvus gyvenimo būdas sukelia mažiau menopauzės simptomų.
„Geriausia mankšta yra aerobiniai pratimai, bėgimas, važinėjimas dviračiu ir plaukimas kartu su jėgos ir lankstumo pratimais“, − pažymi NHS.
Tyrimais nustatyta, miego metu knarkia net 40 proc. suaugusiųjų. Įvairios statistikos pateikia skirtingus duomenis, tačiau viena – neginčijama, knarkiančių vyrų yra du ar net tris kartus daugiau nei moterų.
Kitas faktas
Komentarai