Erzinantis makšties sausumas: kam ir kodėl atsiranda?

Partnerio turinys
Šis turinys inicijuotas projekto partnerio
Erzinantis makšties sausumas: kam ir kodėl atsiranda?
@Shutterstock

Dažnai manoma, kad su makšties sausumo problemomis moterys susiduria tik vyresniame amžiuje, tačiau šis nemalonumas gali užklupti ir jaunesnes.

Varginant makšties sausumui moteris lytinio akto metu pradeda jausti skausmą, dėl kurio ilgainiui pradeda vengti lytinių santykių. Taip, be abejonės, neigiamai paveikia ir šeimos santykius, pačios moters psichologinę savijautą bei jos gyvenimo kokybę.

 

Priežastys įvairios

Dažniausia makšties sausumo priežastis – hormoniniai pokyčiai, kurie atsiranda dėl įvairių priežasčių. Tiesa, makšties sausumo problemos daugiausiai vargina vyresnio amžiaus moteris dėl menopauzės arba po menopauzės laikotarpių, kurių metu organizme atsiranda moteriško hormono – estrogeno, trūkumas. Dėl šio hormono stygiaus makšties gleivinė sausėja, tampa mažiau elastinga ir labiau pažeidžiama.

Vis dėlto, makšties sausumas būdingas ne tik menopauzės laikotarpį išgyvenančioms moterims. Lytinių hormonų pusiausvyra keičiasi vartojant ir kontraceptikus, maitinant krūtimi, sergant onkologine liga ir taikant chemoterapiją arba spindulinį gydymą. Galbūt kiek netikėta, tačiau nervinė įtampa taip pat gali didinti makšties sausumo riziką, kadangi dėl streso susilpnėjus imunitetui pažeidžiama ir makšties mikroflora.

 

Ignoruojant makšties sausumą – gresia ligos

Nors makšties sausumas nėra liga, tačiau keliamas diskomfortas, kaip perštėjimas, deginimo jausmas, skausmas lytinių santykių metu gerokai apkartina gyvenimą. Be to, makšties sausumo ignoravimas taip pat didina riziką susirgti ginekologinėmis ligomis, kaip bakterinė vaginozė ar įvairūs makšties uždegimai bei infekcijos.

Žinoma, makšties sausumas neretai yra tema, kuria moterims vangu ir nedrąsu kalbėti, tačiau rekomenduojama tik pajutus šį erzinantį simptomą kreiptis į gydytoją. Pradžioje, nustačius makšties sausumo priežastį, ši nemaloni problema lengvai išsprendžiama pasitelkiant įvairius preparatus makšties gleivinei atstatyti, pavyzdžiui, makšties kremai, ovulės ar kiti preparatai. Vis dėlto, uždelsus ir laiku nesiėmus priemonių, išauga ginekologinių ligų riziką bei gali atsirasti žaizdos makštyje.

Taigi, moterims svarbu neužmiršti rūpinti savo sveikata ir neignoruoti savo kūno pokyčių, nes, pasirodo, su specialistų pagalba ir tinkamomis priemonėmis, jos greitai ir paprastai gali būti išsprendžiamos.

Komentarai (1)

Romas 2018-12-03 10:02
Nereikalingas

Ar žinote, kad...

Tyrimais nustatyta, miego metu knarkia net 40 proc. suaugusiųjų. Įvairios statistikos pateikia skirtingus duomenis, tačiau viena – neginčijama, knarkiančių vyrų yra du ar net tris kartus daugiau nei moterų.

Kitas faktas