Vidutiniškai menopauzės moterys sulaukia įkopusios į šeštąją dešimtį, nors kai kuriais atvejais menopauzė gali prasidėti ir 40-ies metų. Tai natūralus biologinis procesas, žymintis moters menstruacijų ciklo pabaigą.
Nemalonūs simptomai
Nors menopauzė ir natūralus procesas, vis dėlto daugelis moterų skundžiasi nemaloniais, kasdienį ritmą išderinančiais pojūčiais, kurie neapleidžia net naktį. Štai keletas dažniausiai juntamų simptomų:
Prieš menopauzę simptomai gali tęstis kelerius metus − vidutiniškai iki maždaug ketverių metų. Kai kuriais atvejais simptomai, susiję su hormoniniais pokyčiais, gali tęstis iki 10 metų.
Paprasta išeitis
Atliktas ne vienas tyrimas parodė, jog menopauzės sukeliamus hormonų pokyčius galima suvaldyti į pagalbą pasitelkus paprastus gyvenimo būdo pokyčius.
Sumažėjus estrogeno kiekiui, sumažėja kalcio kiekis kauluose, o tai gali sukelti osteoporozę, be to, dėl hormonų disbalanso suprastėja nuotaika, gali varginti nerimas. Siekiant sumažinti šias sveikatos komplikacijas, būtina subalansuoti mitybą taip, kad organizmas gautų pakankamai medžiagų. Sveikos mitybos principai:
Kitas svarbus dalykas – skirkite laiko mankštai. Pasak ekspertų, didžiausios naudos teikia jogos pratimai, dviračio mynimas ir plaukimas. Reguliarus sportas ne tik sustiprina raumenis, bet ir balansuoja hormonų pusiausvyrą, gerina nuotaiką ir suteikia pasitikėjimo savimi.
Žinoma, naudinga gali būti ir alternatyvioji medicina – išbandykite akupunktūrą, eterinių aliejų terapiją ar žolelių arbatas. Nors tokie būdai spręsti sveikatos problemas ir nėra populiarūs, tačiau jų veiksmingumas gali nustebinti.
Širdies ir kraujagyslių ligos – sveikatos sutrikimas, kasmet nusinešantis daugiausia žmonių gyvybių.
Kitas faktas
Komentarai